Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

6 ramybės ir tylos oazės Stambule

Stambulas yra nuostabus miestas, tačiau nuolat šurmuliuojantis ir nesustojantis, todėl kartais nesinori nieko daugiau, nei stebuklingos lazdelės, kuri galėtų priversti miestą tylėti. Laimei, mieste yra  vietų, kur galima rasti minutę ramybei. Šiandien mes dalijames šešiomis ramybės oazėmis Stambule

 

1. Kılıç Ali Paşa Mečetė Stambule

Vėlyvasis didžiojo architekto Mimaro Sinano darbas, Kılıç Ali Paşa mečetė laikoma maža Sofijos Soboro (Hagia Sophia) kopija. Tai puiki ir raminanti vieta,  ramus kiemelis leis jums trumpam atsipūsti nuo Karakojaus triukšmo.
Nuoroda į žemėlapius čia2. Galata Mevlevi Muziejus Stambule

Yra labai sunku rasti ramią vietą Taksimo rajone Stambule, tačiau vos keli žingsniai nuo Tünel – seniausi Stambulo „Mawlavi“ namai, kuriuose yra ramus sodas su gražiomis katėmis. Muziejaus šiaurinėje dalyje taip pat yra kapinės, pavadinimu Hamusan (reiškia tylųjį namą).
Nuoroda į žemėlapius čia

 

3. Fethi Paşa parkas Stambule

Natūrali vieta mieste Fethi Paşa parkas yra tarp Üsküdar ir Kuzguncuk. Mėgaukitės nuostabiu Bosforo vaizdu vaikščiodami po pušyną ir klausydamiesi paukščių čiulbėjimo.
Nuoroda į žemėlapius čia

 

4. Borusan šiuolaikinio meno muziejus

Mėgstamiausias muziejus norint šiek tiek sulėtinti laiką ir tyrinėti originalius šiuolaikinio meno kūrinius. „Borusan Contemporary“ yra „apsėsto“ Perili Köşk pastato viduje, iš kurio žavingos terasos atsiveria nuostabus vaizdas į Bosforą.
Nuoroda į žemėlapius čia5. Kadıköy istorijos, literatūros and meno biblioteka Stambule

Norite ramios darbo vietos? Neseniai atnaujintas istorinis Şehremaneti pastatas, esantis prie Kadıköy-Beşiktaş keltų prieplaukos, dabar veikia kaip viešoji biblioteka. Viso gero, „Starbucks“. Bibliotekoje galėsite ramiai atlikti visus darbus kompiuteriu ramybėje.
Nuoroda į žemėlapius čia

 

6. Zanaat Atelye Stambule

Zanaat Atelye kavinė įsikūrusi buvusio prancūzų našlaičių sode. Ši pasislėpusi kavinė puikiai tinka atsipalaiduoti ir atsivėsinti karštomis vasaros dienomis. Sodas žiemos periodu uždarytas, bet kai pagerės orai, bus atidarytas.
Nuoroda į žamėlapius čia

 

Lankymo valandos

  • Kılıç Ali Paşa mečetė: 10: 00-18: 00, atvira kasdien
  • Galata Mevlevi muziejus: antradieniais – sekmadieniais 09: 00–16: 30, uždarytas pirmadienį
  • „Borusan Contemporary“: šeštadienį ir sekmadienį 10: 00–20: 00, uždarytas darbo dienomis
  • Kadıköy“ istorijos, literatūros ir meno biblioteka: antradienį – sekmadienį 10: 00–18: 00, uždaryta pirmadienį