Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

7 patarimai keliaujantiems į Turkiją

Dauguma lietuvių jau įsitikino, kad Turkija yra nuostabi šalis atostogoms nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Šios šalies žmonių nuoširdumas ir svetingumas žavi kiekvieną.  Aprašėme kelis patarimus keliaujantiems į Turkiją, kad kelionės metu pavyktų pasiilsėti gerai, o apsipirkimas vietinėse parduotuvėse ar turguose vyktų sklaidžiai ir pavyktų sutaupyti.

 

1 patarimas: Rinkitės kurortą pagal paplūdimį.

Antalija garsėja švelniai nuožulniais smėlio paplūdimiais. Kemeras smogia krištolo skaidrumo jūra su žvirgždo paplūdimiais. Alanijoje yra paplūdimių su smulkiu baltu smėliu ir akmenukais. Belekas ir Side garsėja erdviais smėlio paplūdimiais. Marmaryje ir Bodrume vyrauja žvirgždo paplūdimiai. Kaip matote Turkijoje paplūdimiai yra pakankamai skirtingi, todėl jei norite daug laiko praleisti prie jūros, patariame išsirinkti tokį, kuriame būnant jaustumėtes gerai einant link jūros ar žaidžiant paplūdimyje.2 patarimas: Atsiskaitykite Turkijos liromis

Geriausia Turkijoje už pirkinius mokėti ne doleriais ar eurais, o Turkijos liromis. Kursas bus palankesnis, nes kartais neturėdami grąžos eurais ar doleriais prekeiviai grąžą duoda liromis labai prastu kursu. Papildomai kainos tarptautine valiuta dažnai suapvalinamos pardavėjo naudai. Geriausias kursas yra oficialiame „CHANGE OFFICE“ keitimo punkte, jei reikia išsikeisti pinigų, patariame keistis ten.

 

3 patarimas: Derėtis būtina!

Būtinai derėkitės Turkijos turguose. Turkai mėgsta „pakovoti“ dėl kainos. Dažnai turistams pavyksta gauti įspūdingą nuolaidą net ir už brangius pirkinius. Svarbiausia yra naudoti kuo daugiau argumentų – manipuliuoti prekių kainomis kitose parduotuvėse, įsitikinti, kad neturite tokios sumos, rasti mažus įbrėžimus ant prekės ir pan. Net galite išeiti iš parduotuvės – tada prekybininkas gali dar labiau sumažinti kainą. Tiesiog atminkite, kad tam prireiks šiek tiek laiko. Ir nepamirškite žaviai šypsotis!

 

4 patarimas: Apsipirkite prieš turgaus uždarimą

Turkijoje egzistuoja „Akşam pazarı“ sąvoka – laikas iki turgaus uždarymo, kai pardavėjai mažina kainas. Paprastai tai vyksta 20:00 – 21:00. Šiuo metu prekybininkai yra pasirengę parduoti daiktus su 50% nuolaida. Taigi rekomenduojame po vakarienės pasidaryti vakarinį pasivaikščiojimą link Turkijos turgaus.

 

5 patarimas: išmokite kelis žodžius

Išmokite tik tris turkiškus žodžius – Firsat, Indirim ir Kampanya. Jie reiškia „nuolaidą“ ar „dovaną“. Jei šie žodžiai stovi šalia kažkokio produkto, tada už pirkinį jums bus suteikiama nuolaida Ir jei jūs taip pat išmoksite dar keletą žodžių turkų kalba, tuomet išvis galėsite džiaugtis vietinių gyventojų simpatija.6 patarimas: Iš anksto sutarkite taksi kainą

Jei nuspręsite važiuoti taksi į miestą, iš anksto nurodykite kelionės sumą. Tarifas Turkijoje yra maždaug 6 liros už kilometrą. Kelionės kaina su taksometru bus daug brangesnė. Faktas yra tas, kad benzinas Turkijoje kainuoja panašiai kaip Lietuvoje. Be to, norėdami nusipirkti automobilį Turkijoje, turėsite sumokėti dvigubai daugiau lyginant su Lietuva, todėl nesiūlykite Lietuvai įprastai žemų taksi kainų.

 

7 patarimas: vietoje arbatpinigių – lietuviškas šokoladas

Vietoj kambario valymo arbatpinigių palikite kambarinei lietuviško šokolado. Vietinius gyventojus tai nudžiaugina! Po šokolado palikimo galite drąsiai tikėtis stebuklingo rankšluosčių „virsmo“ gulbėmis…