Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Alanijos apylinkės: kur pasirinkti apgyvendinimą?

  • Alanijos apylinkės: kur pasirinkti apgyvendinimą?

Renkantis viešbutį/apartamentus atostogoms Turkijoje yra svarbu pasirinkti tinkamą vietą, nes nuo to priklauso aplinka aplink viešbutį, pramogų įvairovė, paplūdimio kokybė, apsipirkinėjimo galimybės. Apibendrinant, nuo to, kur bus jūsų gyvenamoji vieta priklauso jūsų pasitenkinimas atostogomis. Jūsų dėmesiui – Alanija, Antalijos provincijos kurortinis miestas Turkijos pietuose, prie Viduržemio jūros, Turkijos Rivjeroje, Tauro kalnų papėdėje, kuris yra pamėgtas lietuvių. Taigi, susipažinkite su Alanijos apylinkėmis.

Alanijos centras

Alanijos centras, kaip pats pavadinimas pasako, yra pačioje Alanijos širdyje, ir čia viskas praktiškai pasiekiama ranka. Čia rasite gausybę prekybos vietų, turgų. Taip pat rasite nedidelį uostą ir gražią prieplauką, kur galite pasimėgauti pietumis viename iš daugelio jaukių restoranų. Šioje miesto dalyje, kurioje restoranai ir parduotuvės praktiškai ant kiekvienos gatvės kampo.

Šiaurinė Alanijos dalis

Iš Šiaurės Alanijos jūs galite lengvai pasiekti Tauro kalnus ir miesto centrą. Čia yra puikios galimybės žygiams pėsčiomis kalnuose. Šis rajonas yra tinkamas tiems, kurie nori gyventi ramesnėje vietovėje su puikiu vaizdu, ir tuo pačiu metu būti santykinai arti miesto centro ir paplūdimio. Rekomenduojame įsigyti arba išsinuomoti motorolerį ar automobilį, kadangi viešasis transportas, ypač šiaurinėje dalyje, dar nėra visiškai išvystytas.

Rytinė Alanijos dalis

Prieš daugelį metų, Alanijai sparčiai plečiantis, buvo išvystytas rytinis rajonas. Rajonas buvo pastatytas kaip centrinės Alanijos dalies tęsinys, ir todėl yra tik kelių minučių atstumu nuo centro. Viešasis transportas lengvai pasiekiamas, galima naudotis vietiniais autobusais. Rajono dalyje netoli jūros galima rasti daugybę viešbučių, o įprastas vietos gyvenimas teka jų užnugaryje. Be to rajonas yra šalia paplūdimio, kur jūra palyginti sekli, todėl idealiai tinka vaikams. Rytinis paplūdimys jums pasiūlys įvairių paplūdimio ir vandens sporto užsiėmimų.

Vakarinė Alanijos dalis

Vakarinė Alanija yra vienas naujesnių Alanijos rajonų. Pastatai šiame rajone yra pakankamai naujos statybos. Ranka pasiekiamas nuostabus Kleopatros paplūdimys, kuris yra viena didžiausių traukos vietų šioje vietovėje. Čia renkasi įvairių tautybių žmonės, sukurdami išties gerą atmosferą. Šiame rajone įsikūręs „Migros“, vienas didžiausių prekybos centrų mieste. Taip pat čia galima rasti keletą parkų su žaidimų aikštelėmis vaikams. Nuvykti į centrą yra paprasta – vietiniai autobusai kursuoja maždaug kas dešimt minučių.

Oba

Oba yra žavinga Alanijos dalis. Šio rajono charakteristika – maloni, graži aplinka.
Didelis dėmesys buvo skirtas patrauklaus rajono kūrimui, ir tai įrodo platūs šaligatviai, nedideli skverai ir gausybė parkų. Daug puikių įspūdžių gali suteikti Obos apylinkės – Dim upė ir slėnis, kurie yra tik apie penkiolika minučių kelio automobiliu. Oboje labai gerai išvystyta viešojo transporto sistema. Kelionė į Alanijos centrą autobusu trunka maždaug dešimt minučių.

Tosmuras

Tylus ir ramus rajonas į rytus nuo Alanijos, Tosmuras, siūlo užmiesčio aplinką, ramybę ir gamtos grožį visai šeimai. Jūs būsite arti Dim upės – garsiosios turistų atrakcijos. Vietos turkai jau ilgus metus ieško prieglobsčio prie šios upės, kai vasarą būna per karštą – temperatūra upėje yra tik apie 15 laipsnių. Ir vietiniai gyventojai, ir turistai mėgsta sėdėti ant upėje įrengtų plaukiojančių plaustų, mėgaujasi geru maistu ir maudosi gaivioje upėje. Žaluma Tosmure gundo ilgiems pasivaikščiojimais prie Tauro kalnų.
Tosmure rasite puikią pajūrio promenadą, o taip pat šiame rajone rasite parduotuvių ir turgų. Vietiniai autobusai į Alanijos centrą važiuoja kas 5 minutes dienos metu.

Kestelis

Kestelis yra labai ramus rajonas, tinkamas tiems, kurie nori tylos ir ramybės. Graži užmiesčio aplinka sudaro įspūdį, jog jūs gyvenate kaime, bet iš tikrųjų esate čia pat prie miesto. Alanijos centrą galima pasiekti per maždaug penkiolika minučių vienu iš daugelio vietinių autobusų. Rajonas įsikūręs netoli daugelio nuostabių vietų, o žymioji Dim upė ir slėnis yra vos už dešimties – penkiolikos minučių kelio automobiliu. Kestelis yra pasižymi savo vietiniu turkišku gyvenimu, idilišku kraštovaizdžiu ir ramybe.

Konaklis

Konaklis įsikūręs į vakarus nuo Alanijos. Miestas įsikūręs nuostabiose užmiesčio apylinkėse šalia Viduržemio jūros. Čia rasite daugybę didelių viešbučių kompleksų, o taip pat gerą vietinio kaimo atmosferą, kurią sukuria ūkininkų žemės plotai. Konaklyje yra puikios susisiekimo galimybės su Alanija ir Antalija, turinčias oro uostus, nes pagrindinis pakrantės kelias eina tiesiog per miestą.

Mahmutlaras

Vis daugiau ir daugiau žmonių pasirenka Mahmutlarą kaip savo atostogų namus. Mahmutlaras siūlo ramią atmosfera, žalumą ir gražų gamtos peizažą bei ilgą paplūdimio promenadą. Centre rasite parduotuves, restoranus, barus, vaistines ir prekybos centrus. Miestas apsuptas didelėmis bananų plantacijomis ir Tauro kalnais. Kiekvieną antradienį ir šeštadienį vyksta turgus, kur jūs galite nusipirkti praktiškai viską, pradedant nuo drabužių ir žaislų iki šviežių vaisių ir rytietiškų prieskonių. Susisiekimas su Alanija vietiniais autobusais yra puikus. Mahmutlaras rekomenduojamas žmonėms, kurie nori praleisti atostogas tylioje ir ramioje aplinkoje šalia žalumos ir puikių gamtos peizažų.

Kargidžakas

Kargidžakas yra į rytus nuo Alanijos ir šiuo metu tampa vis labiau populiarus tarp turistų ir nekilnojamojo turto pirkėjų. Kargidžakas gundo nuostabia pakrante ir įspūdingu žaliu kraštovaizdžiu. Kargidžakas turi nedidelį vietinį miestro centrą su mažomis parduotuvėlėmis kasdieniniams poreikiams patenkinti, o taip pat restoranais ir barais.
Kargidžake galima rasti vilų ir butų kompleksus. Kelionė vietiniu autobusu iš čia į Alanijos centrą trunka apie 20 minučių.

Demirtašas

Demirtašas – rajonas su ypatinga vietine atmosfera. Čia nėra didelių viešbučių, pilnų turistų. Vietoj to čia rasite gražų paplūdimį, tylą ir ramybę. Demirtaše rasite gražius gamtos peizažus, o taip pat čia vietiniai turkai užsiima žemdirbyste. Jei pageidaujate žygio pėsčiomis mišku ir kalnais, jūs lengvai pasieksite Tauro kalnus. Apsipirkti galima vietos universalinėje parduotuvėje arba mažose privačiose parduotuvėlėse. Susisiekimas su Alanija vietiniu autobusu yra geras. Kelionė trunka apie 40 minučių.

 

Džikdžili

Džikdžili yra netoli Obos, į rytus nuo Alanijos centro. Žaluma ir mažos apelsinų giraitės yra viena pagrindinių rajono savybių. Rajonas taip pat pasižymi tuo, kad čia gyvena vietiniai gyventojai. Džikdžili yra besiplečiantis rajonas – statoma nemžai daugiabučių namų kompleksų. Pastatai yra gerai suplanuoti – yra daug erdvės tarp pastatų, o taip pat privačios automobilių stovėjimo aikštelės. Džikdžili rajone yra nauji prekybos centrai su parduotuvėmis ir net kino teatru. Iš Džikdžili viešuoju transportu jūs lengvai pasieksite Alanijos centrą ir paplūdimį, kuris yra tik už 500 – 700m. Džikdžili yra ramioje vietoje ir puikiai tinka tiems, kurie nori gyventi ramioje aplinkoje ir tuo pačiu metu lengvai susisiekti su Alanijos centru.

 

Avsalaras

Avsalaras yra kurortas su smulkaus smėlio paplūdimiais. Didelių viešbučių kompleksai paspartino šios srities plėtrą. Šiame kurorte yra daug parduotuvių ir restoranų. Avsalare vis dar yra daug žaliųjų zonų ir miškų su gražiomis vietomis iškyloms, kur jūs galite mėgautis gamta. Avsalare yra puikios susisiekimo galimybės su Alanija ir Antalija, turinčiomis oro uostus, nes pagrindinis pakrantės kelias eina tiesiog per miestą. Per Avsalarą teka Alara upė. Ant jos kranto yra įsikūręs vienas iš geriausiai Turkijoje išlikusių karavan-sarajų (karavanų užeigos namai) – Alarahan – datuojamo 13 amžiumi.