Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Apie šalį: nepažintas Kipras

Viskas apie atostogas Kipre

 

Kada atostogauti Kipre?

Kipre beveik visus metus yra saulėta – 300 ar daugiau dienų per metus. Tarp Viduržemio jūros salų tai sala, kurioje yra karščiausias klimatas. Maudytis galite gegužę, o maudymosi sezono pabaiga spalio pabaigoje. Tačiau net žiemą jūros vanduo gali būti iki +18 ° C.  Vasarį Kipras visiškai pražysta ir prasideda pavasaris.
Slidinėjimui yra Troodos kalnas, kur sezonas prasideda gruodžio viduryje ir baigiasi kovo pabaigoje. Pasirodo, tokios dvi viename atostogos yra naudingos: galite įnerti į jūrą, nors ir vėsią, bet ir paslidinėti iš širdies. Ištisus metus galite leistis į ekskursijas. Vis dėlto sėkmingiausias ekskursijos programos laikas yra pavasario ir rudens sezonai: šiuo metu nėra karščio. Sausio mėnesį saloje yra labai mažai turistų.

 

Svarbi informacija

Valiuta ir keityklos. Saloje atsiskaitymams naudojamas Kipro svaras, kuris susideda iš 100 centų. Vidutiniškai Kipro valiutos kursas skirtinguose valiutos keitimo taškuose labai nesiskiria. Taip pat galite atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis. Bankų darbo laikas: pirmadienis – penktadienis. Darbo diena banke prasideda 08:15, o baigiasi 12:00. Kurortų centruose yra banko skyriai, kurių darbo diena yra ilgesnė – nuo 15:30 iki 18:30.

 

Šventinės dienos. Kaip ir mes, kipriečiai švenčia Naujuosius metus sausio 1 d. Taip pat oficialios šventės yra Epifanijos diena (sausio 6 d.), Graikijos nepriklausomybės diena (kovo 25 d.). Balandžio 1 d. Kipro graikai švenčia savo nacionalinę dieną. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė rugpjūčio 15 d. taip pat yra oficialių švenčių sąraše. Ir, žinoma, yra Kalėdos, jos švenčiamos gruodžio 25 d..

 

Telefono ryšys. Anksčiau Kipre buvo galima skambinti iš gatvės telefono aparatų naudojant monetas. Tačiau dabar jie buvo pakeisti naujesniais, kuriuose atsiskaitoma kortelėmis. Tokios kortelės parduodamos telefonų prekybos taškuose, pašto skyriuose, bankuose ir prekybos centruose. Kortelių vertė skiriasi, pavyzdžiui, galite nusipirkti 2, 5 ar 10 svarų vertės kortelę. Jei vis dar randate monetas priimantį aparatą, tada už pokalbį sumokėkite 3, 5, 10 ar 20 centų monetomis. Šiaurinė ir pietinė Kipro dalys nėra sujungtos telefono linijomis.

 

Transportas ir susisiekimas

Kipras yra maža sala, todėl šalies viduje nėra nei geležinkelio transporto, nei tarpmiestinio susisiekimo oru – pastarosios yra tik į užsienį. Tarpmiestiniai pervežimai vykdomi autobusais ir taksi. Taip pat Kipre yra ir maršrutiniai taksi. Tarpmiestiniai autobusai važiuoja ryte ir vakare, tai yra 2 kartus per dieną kasdien, išskyrus sekmadienius.
Miesto autobusų parkas veža žmones nuo 06:00 iki 19:00 su dvidešimties minučių intervalu, vasarą ilgiau – kartais net iki 23-24 valandos. Maršrutinio taksi kaina yra 2 kartus didesnė už autobuso bilieto kainą, tačiau įprastas taksi yra brangesnis už maršrutinį, maždaug 7 kartus. Fiksuoto maršrutinio taksi judėjimo intervalai yra maždaug pusvalandis. Darbo pradžia 05:45 val., Jie baigia savo reisus 18:30, sekmadieniais ir švenčių dienomis – 18:30, o kitais sezonais – 17:30.

 

Kipras yra tinkama sala automobiliui išsinuomoti, joje galite savarankiškai apžiūrėti kiekvieną salos kampelį. Čia galite rasti  daug ir įvairių automobilių nuomos kompanijų. Nuomojami automobiliai skiriasi: jų skaičius yra raudonas. Kadangi mieste nėra taip lengva rasti vietą automobiliui, geriausia išsinuomoti mažesnių gabaritų automobilį.

 

Verta manyti, kad ryto ir vakaro valandos yra klasikinis kamščių laikas. Eismas Kipre vyksta kairiąja puse. Vairuotojas nuo 25 metų, turintis daugiau nei 2 metų vairavimo patirtį, gali išsinuomoti automobilį. Jis privalo turėti nacionalines arba tarptautines teises. Nepaisant to, kad draudimas taikomas kiekvienam automobiliui, jei vairuotojas eismo įvykio metu buvo neblaivus, šis atvejis nėra laikomas draudiminiu. Už kurą nuomojamam automobiliui mokama iš anksto. Jei kuras nepanaudotas, pinigai už jį nebus grąžinti.

 

Apsipirkimas Kipre

Kipro parduotuvėse yra fiksuotos kainos. Derybos jose nepriimamos. Tačiau turguje galima pabandyti derėtis dėl nuolaidos. Atminkite: to paties produkto kaina skirtinguose miesto viešbučiuose, turguose ir parduotuvėse gali labai skirtis. Tačiau parduotuvėse galite nusipirkti už geriausią kainą.

Nuo gegužės iki rugsėjo parduotuvių darbo valandos yra šios:

Pirmadienis-šeštadienis 08:00 – 19:00 su pietų pertrauka 13:00 – 16:00.
Tik atminkite: trečiadieniais ir šeštadieniais parduotuvės uždaromos po 13 val.

Spalio – balandžio mėnesiais:

Nuo 8:00 iki 17:30 (arba iki 18:00) su pietų pertrauka 13:00 – 16:00.
Kurortinėse vietose galite rasti daugybę parduotuvių ir parduotuvių, kurios dirba visą parą.

 

Maistas Kipre

Maistas Kipre tikrai skanus, kad nepasiklystumėte tarp gausybės patiekalų – atkreipkite dėmesį į nedidelį garsiausių patiekalų sąrašą:

  • Choriatiki – salotos, kuriose yra agurkai, pomidorai, svogūnai, alyvuogės ir avies sūris
  • Halloumi – keptas avies sūris
  • Afelia – tai troškintos kiaulienos, kuri marinuota buvo raudonąjame vyne
  • Keftiko – ėriukas, kuris kepamas orkaitėje
  • Dolmades – daržovių patiekalas, įdarytas ryžiais arba malta mėsa
  • Taramosalata – menkės ikrai sumaišyti su alyvuogių aliejumi, piene pamirkyta duona ir bulvių koše

 

Vanduo Kipre

Vanduo iš čiaupo Kipre yra geriamas, net jei jis nėra labai skanus. Gėlas vanduo čia kruopščiai tausojamas, nes jo nepakanka. Todėl jūsų gali būti paprašyta taupiau vartoti vandenį.

 

Uodai Kipre

Uodai yra Kipro rykštė. Jų yra labai daug, todėl naudokite apsaugines priemones. Naktį įjunkite fumigatorių savo kambaryje. Šias priemones galite pasiimti iš namų arba įsigyti Kipro parduotuvėse.

 

Kipras yra puiki šalis Jūsų atostogoms, kai kitose kelionių kryptyse oras atvėsta, atvykę į Kiprą pajausite kaip gyvenimas sulėtėja ir dingsta įtampa bei skuba. Skanus salos maistas, švelnus klimatas, draugiški žmonės – laukia Jūsų.