Dažniausiai užduodami klausimai prieš vykstant atostogų Turkijoje.

 • Atostogos Turkijoje - geriausios atostogos
  Atostogos Turkijoje - geriausios atostogos

Kadangi jau parašėme įrašą apie Turkiją bendrai, išgirdome daug Jūsų klausimų, kurių atsakymus sudėjome į šį įrašą. Taigi, kokie klausimai iškyla prieš atostogas Turkijoje?

Kviečiame prisijungti prie facebook grupės, skirtos keliaujantiems į Turkiją. Spausti čia

 

 • Koks laikas Turkijoje?

Turkijoje laikas nėra sukiojamas, sezono metu laikas Turkijoje ir Lietuvoje nesiskiria, todėl sezono metu atvykus į Turkiją Jums nereikės persukinėti laikrodžio rodyklių.

 

 • Kokie orai Turkijoje?

Visu pirma Turkija yra didelė valstybė, tai orai skirtingose jos dalyse gali skirtis. Plačiau apie orus Turkijoje rasite šiame įraše ->

 

 • Kokią valiutą pasiimti į Turkiją?

Turkijoje visi pinigai yra vertinami, tačiau mes patariame, kad turėtų užtekti eurų ir šiek tiek lyrų. Keistis į dolerius tikrai nebūtina. Pinigus galite išsiimti iš bet kokio bankomato už nedidelį mokestį arba tiesiog atsiskaityti kortele parduotuvėje, kas dažniausiai Jums nieko nekainuos.

 

 • Ar saugu atsiskaitinėti kortele?

Didelėse parduotuvėse, viešbučiuose tikrai saugu, tačiau patariame vengti atsiskaitymo kortele mažose parduotuvėse, turguose, kur gali būti nuskanuoti jūsų kortelės duomenys ir vėliau bandoma jais pasinaudoti.

 

 • Kokie orai balandį Turkijoje?

Tai dažnas klausimas tarp keliaujančių į Turkiją. Kadangi tai pirmas realus kurortinis mėnesis, tai jūra dar būna neįšilus, Antalijos regione dienos temperatūra būna apie 30 laipsnių, vanduo jūroje šaltokas, bet pasimaudyti galima. Norintiems maudynių –  siūlome rinktis viešbutį su šildomu baseinu. Naktys balandį Turkijoje tikrai šaltos, tad patariame pasiimti ir šiltesnių drabužių.

 

 • Ar galime į Turkiją keliauti su asmens tapatybės kortele?

Ne, nukeliauti į Turkiją su asmens tapatybės kortele nepavyks. Atvykstant į Turkiją dedamas antspaudas į paso puslapius, todėl būtina turėti pasą keliaujant į Turkiją.

 

 • Koks turi būti paso galiojimas keliaujant į Turkiją?

Pasas turi galioti ne mažiau nei 6 mėnesius po išvykimo iš Turkijos dienos, jei galios mažiau Jūsų atostogos gali būti sugadintos.

 

 • Kokį draudimą rinktis keliaujant į Turkiją?

Draudimą siūlome rinktis pagal tai, ką planuojate veikti atostogų metu. Jei planuojate tiesiog gulinėti prie viešbučio baseino ir keliauti su nepavojingomis pažintinėmis ekskursijomis, jums tiks įprastas sveikatos draudimas. Jei planuojate išbandyti ekstremalų sportą ar nardymą siūlome atidžiai perskaityti visas sutarties sąlygas ir jų laikytis, nes kitaip nelaimės atveju gali tekti apmokėti sveikatos gydymo išlaidas iš savo kišenės. Jei vežate kažką trapaus supakuokite tai tinkamai ir įsigykite bagažo draudimą.

 

 • Ar į Turkiją patartina keliauti su vaikais?

Taip! Turkija nuostabi šalis vaikams, nes čia viešbučiai investuoja daug į tai, kad vaikų atostogos būtų nuostabios. Dauguma viešbučių turi animatorius, kurie užsiima vaikų programų vedimu ir kitomis pramogomis, taip pat vaikams yra mini klubai, vandens baseinai, nusileidimo kalneliai. Galbūt apsvarstyti reikėtų atostogas Turkijos Rivjeroje liepos mėnesį, kai čia būna alinantis karštis, kas gali apsunkinti atostogas su vaikais.

 

 • Ar reikalinga viza keliaujant į Turkiją?

Ne, viza keliaujant nėra reikalinga.

 

 • Kiek trunka skrydis į Turkiją?

Turkijoje yra daug oro uostų, priklausomai nuo to, kur skrendat, skrydis gali trukti nuo 3 iki 4 valandų.

 

 • Ar galima išsigryninti pinigus Turkijos bankomatuose?

Galima, tik prieš nusiimant reikia pažiūrėti kokie mokesčiai bus taikomi.

 

 • Kokią religiją išpažįsta turkai?

Turkijoje nėra oficialios religijos, tačiau 97 proc. turkų yra musulmonai.

 

 • Ar Turkija priklauso Europos Sąjungai?

Ne, nepriklauso. Taip pat ir nepriklauso Šengeno erdvei.

 

 • Girdėjau gandus, kad Turkijoje nebebus „Viskas įskaičiuota“ maitinimo tipo, ar tai tiesa?

Tai tik svarstymų stadijoje, tačiau tai netaps realybe, nes dėl viskas įsiskaičiuota maitinimo tipo Turkijoje susikūrė unikali Viešbučių ir ūkių bendradarbiavimo sistema, o jos sunaikinimas padarytų žalos ekonomikai.

 

 • Ką atsivežti lauktuvių iš Turkijos?

Lauktuves siūlome rinktis pagal savo skonį. Rekomenduojame turkiškus prieskonius, arbatą, kavą, saldumynus, figų uogienės, granatų sulčių koncentratas, chalva, alyvuogių aliejus, kaljanas bei rakė.

 

 • Ar pavojingas Koksaki virusas Turkijoje?

Daryti baubo iš šio viruso tikrai neverta. Suprantame, kad jis sensacingas, gražiai skamba, tačiau iš tikrųjų tai tiesiog yra virusas, sukeliantis tam tikrus požymius, ir nuo jo yra savaime pasveikstama. Suaugusiems šis virusas nepavojingas, 90 proc. suaugusių net nejaučia viruso požymių. Skaudžiau yra vaikams – juos nusėja bėrimai. Todėl prieš maistą patariama plauti rankas su specialiomis priemonėmis, atsargiau rinktis maistą.

 

 • Kiek kainuoja cigaretės Turkijoje?

Cigarečių kaina Turkijoje apie 2 eurus, todėl iš Lietuvos vežtis jų neverta.

 

 • Ar Turkijoje būna žemės drebėjimai?

Būna, tačiau jie nestiprūs, dažniausiai apsieinama be aukų. Kurortinės zonos yra saugios.

 

 • Ar verta nuomotis automobilį Turkijoje?

Nepatariame, nes turkų vairavimo kultūra skiriasi nuo lietuviškos. Be to, automobiliai nuomojami nuo 21 metų amžiaus ir bent su vienerių metų stažu. Daug automobilių yra nedrausti, todėl tai kelia dar vieną pavojų.

 

 • Kaip derėtis?

Derybos neatsiejama Turkijos prekybos dalis. Nebijokite pasiderėti dėl kainų, siūlykite tokią kainą, kokią esate pasiryžę sumokėti už tą daiktą. SVARBU! Jei pasakėte kainą ir pardavėjas su ja sutiko, prekės nebepirkimas laikomas įžeidimu pardavėjui. Taip pat nesiūlome derėtis dėl vienos kitos liros, nes tai nei Jums nei pardavėjui neatneš naudos nei džiaugsmo.

 

 • Ar verta aplankyti turgų?

Ne tik verta, bet ir būtina. Ten rasite pirkinių lauktuvėms, be to ir susipažinsite su Turkijos kultūra.