Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Bodrumas, Marmaris, Fetija – kurį kurortą rinktis Turkijoje?

Kuo skiriasi Egėjo jūros pakrantė nuo Viduržemio jūros?
  • Visų pirma, tai yra oro ir klimato sąlygomis. Egėjo jūros pakrantėję išsidėsčiusiuose kurortuose maudymosi sezonas  prasideda vėliau ir baigiasi anksčiau nei Antalijoje (šilta jūra nuo liepos vidurio iki rugsėjo vidurio).
  • Antra, tai horizontas, kitaip nei Viduržemio jūroje, kur žvelgiant į jūra matysite jūrą susiliejančią su dangumi,  Egėjo jūroje gausu salų ir įlankų, kurios sukuria šio regiono savitumą.
  • Trečia, tai architektūra, Marmario ir Fetijos kurortuose ryškus Viduržemio jūros stilius (balti namai su raudonais stogais) pabrėžia gamtos grožį. Bodrumas pasižymi graikų stiliumi – balti namai plokščiais stogais.

Marmaris

Jei atidžiai pažvelgsite į žemėlapį, pamatysite, kad Marmaris iš tikrųjų yra prie Viduržemio jūros. Ir tik  Icmeler srityje susijungia dvi jūros – Egėjo ir Viduržemio jūra.

 

Marmario centre daugiausia yra viešbučiai jaunimui ir poroms su mažomis teritorijomis.  Jei viešbutis yra 2 ar 3 linijose, tada jis neturi savo paplūdimio, turistai gali naudotis miesto paplūdimiu, skėčiais ir saulės gultais – už papildomą mokestį rankšluosčiai šiuose viešbučiuose neišduodami.

Vienas iš Marmario pranašumų yra 13 km. ilgio promenada, kuria galima tiesiog pasivaikščioti, važiuoti elektriniu motociklu ar išsinuomoti dviratį (yra dviračių takai).

Pervežimas iš Dalamano į Marmarį užtruks 2,5 – 3 valandas, dalis kelio eis serpantinu.

Jei atvykstate į Bodrumą, o viešbutis yra Marmaryje, pervežimas taip pat trunka 3 valandas.

Rekomenduojame aplankyti Graikijos Rodo salą iš Marmario; kelionė keltu trunka 1 valandą 20 minučių.

Ičmeleras

5–7 km nuo paties Marmario yra Ičmelero kaimas. Tai kalnų kaimas, žalesnis už Marmarį, gražios žydros spalvos vanduo. Yra daugiau viešbučių su teritorijomis, ir daugelis mūsų turistų sako, kad „Icmeler“ jiems patinka labiau nei pats Marmaris.

Fetija

Fetija kurortas yra prie Viduržemio jūros. „Fethiye“ yra už 3 valandų kelio automobiliu nuo Marmario ir yra didesnio dydžio nei Marmaris. Kurorte ramu, jaunimui bus nuobodu. Turi savo promenadą 7–8 km pasivaikščiojimams. Viešbučiai nutolę nuo Fetijos centro.

Regiono įžymybė yra Oludenizo kaimas, garsėjantis Mėlynąja lagūna. Tai labai ypatinga vieta, kur balti akmenukai dera su turkio spalvos vandeniu. „Oludeniz“ patenka į 5 gražiausių Europos parasparnių vietų sąrašą

Fetijos mieste buvo pastatytas naujas parkas, kuriame yra didelis pasivaikščiojimams skirtas plotas ir pramogos vaikams. Deja, parkas turi mažai žalumos ir nėra pavėsio dienos metu.

Dalamanas – Fetija  pervežimo trukmė – 1 valanda

Bodrumas

Bodrumas yra kurortas prie Egėjo jūros. Šis miestas yra mažiau žalias nei Fetija ir Marmaris, graži žaluma dažniausiai viešbučių teritorijoje. Kai kurie viešbučiai yra kalnuotose vietose.

Iš Bodrumo galite nuvykti į Graikijos salą Kosą. Kelionė keltu trunka tik 20 minučių viena kryptimi. Bet kokiu atveju tokia ekskursija turėtų būti paskirta visą dieną, nes keltas plaukia tik 2 kartus per dieną – ryte ir vakare.