Ekskursijos Alanijoje, kurias privalote išbandyti.

Kadangi jau aprašėme, ką galite patys aplankyti Alanijoje, dabar nusprendėme aprašyti ekskursijas ir pramogas, kurias galite įsigyti tiek pas kelionių organizatorius, tiek pas vietinius, kurių Alanijoje siūlančių ekskursijas apstu. Kokias ekskursijos Alanijoje siūlomos?

Kviečiame prisijungti prie facebook grupės, skirtos keliaujantiems į Turkiją. Spausti čia

 

1.  Žaliasis kanjonas

Ekskursija į Žaliąjį kanjoną yra puiki proga pasiilsėti gamtos apsuptyje. Plaukdami laivu galėsite grožėtis stačiomis uolomis ir smaragdiniu vandeniu, taip pat galėsite atsigaivinti maudynių metu.

Kaina: apie 40 eurų

 

2. Sapaderės kanjonas

Ekskursijos į Sapaderės kanjoną metu pamatysite visai neseniai tik turistams atvertą 800 m. tarpeklį, galėsite pasimaudyti kalnų upėje, aplankyti kaimelio mečetę, susipažinti su šilkaverpystę ir apsilankyti „Nykštukų“ stalagmitų-stalaktitų oloje. Į kainą įskaičiuoti sotūs pietūs.

Kaina nuo 15 eurų.

 

3. Pamukalė

Iš Alanijos į Pamukalę siūloma vyktį į vienos arba dviejų dienų ekskursijas. Ekskursijų metu siūloma pamatyti įžymiasias baltų mineralų terasas su žydro vandens baseinėliais, Herapolio miestą su puikiai išsilaikiusiu amfiteatru ir didžiausią Turkijoje Nekropolį. Kartais organizatoriai pakeliui siūlo pamatyti Saldos ežerą. Į vienos dienos ekskursiją įskaičiuoti pietūs, į dviejų – pietūs, vakarienė, nakvynė, antros dienos pusryčiai ir pietūs.

Kaina: 

Vienos paros ekskursijos nuo 30 eurų.

Dviejų dienų nuo 60 eurų.

 

4. Raftingas

Raftingo metu siūloma su patyrusių instruktorių palyda įveikti  beveik 15 kilometrų kalnų upės trasą, kas leis pasigrožėti įspūdingais gamtos vaizdais. Galima plaukti plaustais po 8-10 žmonių arba dvivietėmis baidarėmis.

Kaina nuo 13 eurų asmeniui.

 

5. Džipų safaris

Džipų safaris yra puiki pažintinė ekskursija, kurios metu  susipažinsite su Tauro kalnais. Kai kurie organizatoriai siūlo aplankyti kaimo mečetę. Dažniausiai į šios ekskursijos kainą įskaičiuoti pietūs prie kalnų upės užtvankos.

Kaina nuo 13 eurų.

 

6. Plaukimas laivu

Plaukimas laivu prasideda iš Alanijos uosto, čia galite pasirinkti iš didžiulio kiekio laivų. Plaukdami laivu galėsite iš jūros pažvelgti į Alaniją ir atrasti ją kitaip. Laivu apiplauksite Alanijos pusiasalį, kelis kart sustosite maudynėms.

Kaina nuo 15 eurų.

 

7. Kapadokija

Dviejų arba trijų dienų kelionė į UNESCO saugomą teritoriją.  Čia pamatysite unikalius gamtos ir istorijos paminklus. Ekskursijos metu aplankysite Uçhisar apylinkėse esančią pilį, Paşabağ ir Devrent slėnius, bažnyčią uoloje, požeminį Kırkgöz miestą, Avanos miestą, Kızılırmak upę. Į kelionės kainą įskaičiuota nakvynė viešbutyje ir mitinimas.

Kaina:

2 dienos nuo 60 eurų

3 dienos nuo 85 eurų.

 

8.  Myra, Demrė, Kekova

Nuostabi pažintinė istorinė ekskursija į Senovės Likijos gyventojų žemę. Ekskursijos metu galėsite pamatyti uolose iškirstus kapus, aplankysite Šv. Mikalojaus (Kalėdų senelio) sarkofagu garsėjančią bažnyčią, turėsite nuostabią progą iš jūros stebėti laivelio formos antkapinius akmenis, vandeniu užlieto senojo Kekovos–Simenos miesto liekanas.

Kaina nuo 35 eurų.

 

9. Sidė – Manavgat

Šios ekskursijos metu aplankysite Antikinį Sidės miestą ir jame esančią agorą, amfiteatrą, šventyklas, pirtis, Vespasiano vartus, gatvę su kolonadomis, gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų griuvėsius, mažas suvenyrų parduotuvėles ir kavinukes. Managvate aplankysite didžiausią regiono mečetę, po to plauksite laivu upe iš kur galėsite pasigrožėti gamta ir gyvūnais, pamatysite laivų remonto dirbtuves.  Atplaukę į upės žiotis galėsite pasimaudyti jūroje, o po maudynių savo skrandžius pradžiuginsite sočiais pietumis. Prieš keliaujant namo paskutinė stotelė – Manavgat turgus, kur galėsite susipažinti su rytietiškos prekybos ypatumais.

Kaina nuo 25 eurų.

 

10. Naktinė Alanija

Ši dviejų valandų ekskursija puiki proga pažinti kitokią Alaniją. Jos metu galėsite susipažinti su vakarėjančia Alanija aplankant Alanijos pilį, apžvalgos aikšteles su nuostabia miesto panorama, pasivaikščiosite Alanijos uoste aplankydami Raudonajį bokštą ir miesto terasą.

Kaina 10 eurų

 

11. Dellfinų šou

Ekskursija skirta mažiesiems, bet pradžiugins ir suaugusius. Valandos trukmės delfinų ir jūros liūtų pasirodymas vos už 30 minučių kelio nuo Alanijos. Už papildomą mokestį galima išsirinkti pasiplaukiojimą su delfinais.

Kaina 

25 Eur saugusiems ir vaikams nuo 9 m.

0-3 m. vaikams nemokama.

4-9 m. vaikams 20 Eur.

 

12. Nusileidimas parasparniu

Išklausę trumpą instruktažą skrydį pradėsite pakilę nuo Tauro kalnų, apžvelgę Alaniją iš viršaus, pasigrožėję paplūdimiais ir kurortą juosiančia nuostabaus žydrumo jūra Jūs nusileisite netoli Kleopatros paplūdimio.

Kaina: 45 eurai.

 

13. Turkiška pirtis

Pasirinkus trijų valandų išvyka į Turkišką pirtį Jūsų laukia kaitinimasis, kūno šveitimas, muilo putų masažas ir aliejinis viso kūno masažas, kas leis paruošti Jūsų odą gražesniam ir ilgiau išliekančiam įdegiui. Patartina atostogų pradžioje.

Kaina nuo 12 eurų.

 

14. Nardymas

Pramoga skirta mėgstantiems grožėtis povandeniniu pasauliu, jos metu po apmokymų du kart po 20 minučių nersite pasigrožėti Viduržemio jūros povandeniniu gyvenimu.

Pramogos kaina: 40 eurų

 

15. Anamuro miesto aplankymas

Šios ekskursijos metu aplankysite Antikinį Anamuro miestą. Šiandien galima pamatyti tai, kas liko iš to laikmečio namų, akvedukų, nekropolio, pirčių komplekso. Aplankysite Anamuro pilį, pakeliui atgal apsilankysite tradiciniame turkų kaime, kur galėsite pasižiūrėti į gyvenimo kasdienybę ir buitį. Taip pat paskanausite įžymiųjų Anamuro bananų.

Kaina: 35 eurai.

 

16. Keturračių safaris

Įveikite 30 kilometrų trasą Tauro kalnų papėdėje važiuodami per esamas ir išdžiuvusias klanų upes, kalnų keliukus ir bekelę. Ši pramoga sukurta ekstremalams, bet puikiai tiks ir save norintiems išbandyti atostogautojams.

Kaina: 30 eurų.

 

17. Žydroji arka

Ypatingas gido Mustafa iš Labas Alanija agentūros pasiūlymas ieškantiems neištryptų takų. Apsilankykite ten, kur dauguma turistų nevežami. Pamatykite Antikinio Iotape uosto ir Antiochijos griuvėsius, pasimaudykite laukiniame paplūdimyje nuostabios žydros arkos fone. Po to keliaukite į Yalan Dünya stalagmit-stalaktitų urvą, kuriame nemažai šikšnosparnių, po to gardūs pietūs ir dertui pačių skintos braškės ir arbūzai!

Kaina: 30 eurų.

 

Paruošta pagal:

Labas Agentūra 

Gidą Yusuf

Dėl ekskursijų Alanijoje kreiptis žinute.