Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

12 įdomių faktų apie Turkiją

Mieli skaitytojai, prieš keliaujant į kurią nors šalį svarbu žinoti nors kažkiek faktų, kadangi Turkija yra TOP lankomiausia ir esminiai faktai Jums jau yra gerai žinomi, atrinkome keletą įdomesnių.

1. Turkijoje didžiausias arbatos suvartojimas vienam gyventojui

Ar žinote, kad apie 96 % visų šalies gyventojų išgeria bent 1 puodelį arbatos per dieną? Apskaičiuota, kad turkai per metus suvartoja 3 kilogramus arbatos vienam asmeniui.
Taigi, jei lankotės Turkijoje, jokiu būdu nepraleiskite tradicinio arbatos gėrimo!

2. Pusė šalies gyventojų jaunesni nei 30 metų

Turkija yra jaunų žmonių šalis, apie 23 % yra vaikai ir paaugliai iki 14 metų, o žmonės virš 50 metų yra tik 8,5 %.

3. Turkija yra šašlykų atsiradimo lopšys

Kas dar negirdėjo Döner kebab? Bet nedaug žmonių žino, kad Turkijoje yra labai daug kebabo rūšių. Tačiau dar labiau nustebsite sužinoję, kad visų mėgstami šašlykai pasirodė būtent Turkijoje ir už turkus retas gali juos pagaminti skaniau.

4. Nacionalinė sporto šaka – imtynės aliejuje

Ši sporto šaka laikoma nacionaliniu sportu ir vadinama guresh. Imtynininkai odinėmis kelnėmis apsipila alyvuogių aliejumi dar prieš prasidedant kovai su priešininku.

5. Kava į Europą atkeliavo iš Turkijos?

Nors kavos kilmė ne turkiška, tačiau turkai buvo pirmieji, kurie 16-ame amžiuje pristatė kavą europiečiams.

6. Žemės ūkio šalis

Apie pusę šalies teritorijos skiriama žemės ūkiui. Gyventojai gali nesijaudinti dėl prekių iš kitų šalių ir jiems nereikia bijoti jokių sankcijų. Šalyje dėl palankaus klimato auga daug ir įvairių kultūrų daržovių bei vaisių, ką lietuviai jau seniai spėjo išragauti svečiuodamiesi Turkijoje. Istorikai mano, kad žemės ūkis Turkijoje prasidėjo daugiau nei 11 000 metų pr. m. e.7. Kalėdų Senelis gimė Turkijoje

Ar žinote, kad Kalėdų senelis, t.y. Šventasis Nikolas iš tikrųjų gimė Pietvakarių Turkijos dalyje, o ne šiaurės ašigalyje?

8. Amuletas saugantis nuo blogos akies – labiausiai perkamas suvenyras Turkijoje

Turkų kalba yra žinoma kaip nazar boncuğu, o tai reiškia „apsaugoti nuo nužiūrėjimo ir kitų kenksmingų dvasių“. Šis simbolis taip pat rastas daugelyje kitų šalių, kuriose buvo Osmanų Imperija. Sakoma, kad tokio meno stiklo gaminimo tradicija turi mažiausiai 3000 metų.

9. Mustafa Kemalis Atatiurkas – Nacionalinis herojus

Visada buvo daug stiprių lyderių ir kariuomenės lyderių įvairiose imperijose, kurie valdė šį regioną, tačiau naujausias iš jų yra nacionalinis herojus, kuris vienijo šalį ir įkūrė vadinama šiuolaikinę Turkiją. Tai Mustafa Kemalis Atatiurkas, jis buvo pirmasis prezidentas nuo 29 m. spalio 1923 d. iki mirties 1938 m. Turkijoje galima rasti daug paminklų, gatvių pavadinimų, aikščių, stendų skirtų šiam lyderiui.

10. Turkija yra didžiausia lazdyno riešutų augintoja

Beveik tris ketvirtadalius visų pasaulio lazdynų riešutų užaugina Turkija, o didžiausias jų pirkėjas – „Ferrero“, „Nutella“ šokoladinio riešutų kremo gamintojas.

11. Stambule – antras seniausias pasaulyje požeminis geležinkelio tunelis

Tik Londono metro yra senesnis už tunelį Stambule. Jis buvo atidarytas 1875 m. sausio 17 d. ir šiandien vis dar veikia tarp Beyoğlu ir Karakei rajonų.

12. Turkijoje suskaičiuojama net 82 693 mečetės

Turkija yra musulmoniška šalis, kurioje bendras šalyje esančių mečečių skaičius yra tikrai įspūdingas. Šalyje yra 80 milijonų gyventojų, taigi viena mečetė tenka 967 gyventojų.