Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Susipažinkime: Gidas Jusufas ir jo ekskursijos Alanijoje

 • Gidas Jusufas.
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas.
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas.
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas.
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas.
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
  Gidas Jusufas. Ekskursijos Alanijoje
 • kapadokija dienos
  Ekskursija iš Alanijos - Kapadokija
 • kurto kanjonas
  Yusufo siūloma naujovė - Kurto kanjonas
 • myra ir kekova
  Myra ir Kekova
 • ormana altinbesik
  Ormana - Altınbeşik - ekskursija atspindinti Turkijos gamtos grožį
 • pamukale ir saldos ezeras
  Ekskursija į Pamukkale
 • zaliasis kanjonas

Dauguma iš mūsų susiruošę į saulėtąją Turkiją susimąsto ką veiks už savo viešbučio ribų. Geriausias pasirinkimas – ekskursijos po kurortų apylinkes, kurios leidžia dar artimiau susipažinti su turtinga Turkijos istorija, nuostabia gamta ir jos stebuklais. Jau kelis metus lietuvius Alanijoje pasitinka Gidas Jusufas, kuris yra kolkas vienintelis sertifikuotas gidas Turkijoje, kurio darbas ekskursijos Alanijoje lietuvių kalba.

Kviečiame prisijungti prie facebook grupės, skirtos keliaujantiems į Turkiją. Spausti čia

 

Gidas Jusufas pažintį su Lietuva pradėjo studijų metais, kai pagal Erasmus programą atvyko studijuoti į Kauną. Tuo metu Jusufas nežinojo, kad jo ateitis iš dalies bus susijusi su Lietuva ir lietuviais. Grįžęs į Turkiją jis įgijo gido pažymėjimą. Dirbdamas gidu jis pastebėjo, kad lietuviais keliaujantys į Turkiją pageidauja ekskursijų lietuvių kalba, todėl nusprendė grįžti atgal į Lietuvą ir tobulinti savo lietuvių kalbos žinias.

 

Lietuvoje jis lankė Vilniaus Universiteto organizuojamus lietuvių kalbos kursus, kuriuose pasak jo, jam teko mokytis labai sunkios kalbos ir kaip jis teigia šiandien – iki šiol mokosi ir tobulinasi, todėl visada teigiamai žiūri į tuos, kurie pataiso jį. Grįžęs iš Lietuvos jis tapo pirmuoju ir vis dar vieninteliu sertifikuotu gidu lietuvių kalba Turkijoje. Todėl, jei jus domina ekskursijos Alanijoje, visada galite kreiptis į Jusufą, kuris laukia plačių lietuvių šypsenų.

 

Jusufas 2018 metais įkūrė savo kelionių agentūrą Yusufo kelionės, kurioje yra siūlomos ekskursijos Alanijoje ir jos apylinkėse. Nors praeiti metai Yusufui buvo tik bandomieji ir jis siūlė tik arčiausiai Alanijos esančias istorines ir Turkijos gamtos grožį atspindinčias ekskursijas, šiemet jis savo siūlomas ekskursijas išplėtė ir siūlo daug naujovių. Atostogos 365 atrinko kelias ir siūlo jas išbandyti atostogų Turkijoje metu.

 

1. Kurto Kanjonas

Kurto kanjonas (turk. Tazi) – vienas gražiausių kanjonų ne tik Antalijos regione, bet ir visoje Turkijoje. Nuo uolų atsiveria kvapą gniaužiančios panoramos ir akys gali aprėpti ne tik daug kilometrų aplinkui, bet ir kelis šimtus metrų žemyn. Čia ne tik nuotraukos įspūdingos, bet ir realybė.

Tai smagi pramoginė ekskursija, kurios metu matysite daug gamtos ir būsite kalnuose, netoli upių. Žinoma kelionė priklauso ir nuo oro sąlygų pavasarį ir rudenį. Su savimi būtina turėti patogią avalynę (sandalai arba sportinė ir einant uolomis jokiu būdu ne įspiriama), turėkite kremus nuo saulės, galvos apdangalus, vandens, foto aparatus, maudymosi aprangą.

 

Ekskursija organizuojama lietuvių kalba pirmadieniais ir ketvirtadieniais.

 

2. Kapadokija

Kapadokiją pradėjo kurti gamta ir tai darė tūkstančius metų. Saulės ir vėjo pagalba buvo kuriamos pačios įmantriausios formos. Ko nesugebėjo padaryti vėjas ir saulė, tą padarė žemės drebėjimai, lietus ir sniegas, o galiausiai prie kraštovaizdžio formavimo prisidėjo ir žmogus. Kapadokija yra žinoma visame pasaulyje ir kasmet pritraukia daugybę turistų iš pačių įvairiausių šalių. Ne vieno kilometro ilgio gilūs slėniai, fėjų kaminai, kelių aukštų požeminiai miestai, olose iškaltos bažnyčios. Požeminius miestus įkūrė ir juose gyveno nuo persekiojimo slapstęsi krikščionys. Leidžiantis ne vieną aukštą žemyn galima išvysti gyvenamąsias patalpas, virtuves, bažnyčias, akmenines duris. Slėniuose karaliauja gamtos kūriniai, kuriuos galima apžiūrėti ne tik vaikštant, bet ir pakilus karšto oro balionais. Dviejų dienų kelionės metu bus įskaičiuoti dveji pietūs, viena vakarienė ir vieni pusryčiai. Taip pat jau įskaičiuota ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

Papildomai Jums kainuos visi gėrimai ir reikės pasirūpinti pirmaisiais pusryčiais, iš vakaro juos užsisakant viešbutyje prieš išvažiuojant į ekskursiją. Pravažiuojamas Konijos miestas, taip pat pakeliui bus sustojimų poilsiui, suvenyrų įsigijimui, odos ir vyno parduotuvėse, keramikos dirbtuvėse.

 

3. Žaliasis Kanjonas

Kanjonuose galima vaikščioti, važiuoti automobiliu, o Žaliajame kanjone galima tik plaukioti laivu. Tai vienas didžiausių šio kanjono privalumų ir išskirtinumų.  Kažkada šiuo kanjonu tekėjo viena iš upių, tačiau vėliau buvo nuspręsta statyti užtvanką įrengiant hidroelektrinę. Taip pasikeitė šios vietos išvaizda ir kontūrai, nes pastačius trečią pagal aukštį užtvaką Turkijoje – Oymapinar, viskas kas už jos buvo užlieta žalios spalvos vandeniu. Manavgato mieste lankysitės vienoje didžiausių mečečių regione. Ji turi net keturis minaretus. Kodėl net keturis? Kelionės metu paklauskite jus lydinčio gido. Prieš įeinant į mečetę reikia prisidengti pečius ir viską kas nuoga virš kelių. Moterims geriausia turėti didesnes skaras apsigobti, o visų rūbai turėtų būti ne aukščiau kelių ir ne be rankovių. Mečetės viduje išvysite maldos kilimą, moterims skirtą balkoną, minbarą ir mihrabą, kaligrafinius raštus.

Autobusu pakilę prie užtvankos atvyksite į Žaliajį kanjoną ir sėsite į laivą, kuriuo skrosite ramų ir šaltą vandenį. Kur ne kur iš vandens kyšo medžiai, salelės. Aplinkui kalnų aukštyje ir vandens gylyje matyti ir jausti gamtos didybę. Laivui sustojus prie platformų galėsite išsimaudyti gaivinančiame vandenyje. Ekskursijos metu būsite vaišinami pietumis ir gaiviaisiais gėrimais. Nepamirškite pasirūpinti maudymosi kostiumais, kremu nuo saulės ir foto aparatais, kurių tikrai prireiks.

Ekskursija organizuojama antradieniais ir šeštadieniais

 

4. Myra ir Kekova

Ekskursijos metu lankysitės Likijos mieste Miroje, kurio dabartinis pavadinimas yra Demre. Jis ypatingas ne tik dabar matomomis kalnuose iškirstomis kapavietėmis ir antikiniu teatru, bet ir tuo, kad čia galite apsilankyti Šv. Mikalojaus bažnyčioje. Su šiuo šventuoju yra susiję nemažai legendų ir pasakojimų. Būtent jis ir yra tas tikrasis Kalėdų senelis. Tačiau apie šias legendas daugiau išgirsite kelionės metu. Būkite pasiruošę ir maudymosi aprangas su rankluosčiais, nes plauksite laivu po įlankas, o prie vienos iš salų yra prisišliejęs nuskendęs Kekovos miestas. Dar dabar ne tik krante, bet ir po vandeniu galima matyti namų griuvėsius, kartais net amforas. Laivuose paprastai būna specialiai įrengta stiklinė dugno dalis. Bus sustojimas maudynėms. Plaukiant atgal ant kalno matysis Simenos miesto tvirtovės griuvėsiai ir senieji sarkofagai. Plaukiodami jūroje ir plaukdami laivu būkite labai atidūs, nes dažnai vandenyje galima išvysti didžiulius vėžlius.

Ekskursijos vedamos anglų ir rusų kalbomis ir organizuojamos pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais.

 

5. Ormana – Altınbeşik

Diena kupina netik įspūdingų vaizdų ir gamtos kuriamo grožio, bet ir naujų kultūrinių atradimų. Šios ekskursijos metu aplankysite istorinį klajoklių kaimelį Ormana. Šis kaimelis laikomas vienu iš labiausiai išsaugotų ir nepakitusių kaimų Turkijoje.

Įspūdingas, nes namukai pastatyti iš kalkakmenio, dervos ir kadagio medienos nenaudojant skiedinio ir vinių. O dėl to, kad įsikūręs virš 700 metrų virš jūros lygio aukštyje, tik dar labiau atrodo nutolęs nuo mums įprasto gyvenimo. Pasivaikščioję, susipažinę su jų kultūra, apsilankę kaimelio mečetėje, papietavę keliausime į Altınbeşik – („Auksinio lopšio“) Urvo Nacionalinį Parką. Tai pirmasis ir vienintelis tokį statusą turintis urvas Turkijoje.

Pripučiamomis valtimis pasiplaukiosime urve ir leisimės į žygį tarpeklyje.

Eksursija organizuojama kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį. 

 

6. Pamukalė ir Saldos ežeras

Kelionė per Tauro kalnus, pusryčiai kalnuose ties Korkuteli. Garsusis Saldos ežeras, Maldyvus primenantys vaizdai ir laisvas laikas maudynėms. Pakeliui į Pamukkalę – vieną lankomiausių objektų Turkijoje – sotūs pietūs, po kurių pamatysite garsiąsias baltu mineralinių medžiagų sluoksniu padengtas terasas kalno šlaite, sklidinas gydomųjų galių turinčio terminių šaltinių vandens, antikinį Hierapolio miestą su puikiai išsilaikiusiu amfiteatru, pirtimis ir kitais objektais, didžiausiu visoje Turkijoje Nekropoliu, kuriuos apžiūrėję, turėsite net dvi valandas laisvo laiko patyrinėti Hierapolį patys ar išsimaudyti legendomis apipintose versmėse. Grįždami į Alaniją iš tolo aplenksime visas pakeliui esančias parduotuves – sustosime tik skaniai pavakarieniauti.

Ekskursija vyksta lietuvių kalba, antradieniais ir šeštadieniais.

 

Gidas Jusufas siunčia visiems lietuviams linkėjimus ir tikisi, kad pavyks susitikti Alanijoje, jei pamatysite Jusufą eidami pro šalį – nepasikuklinkite ir pasilabinkite, jis visada laukia lietuvių ir yra pasiruošęs pagelbėti.