Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Jusufo kelionės Stambule: kokias ekskursijas pasirinkti?

Dauguma keliaujančių šių metų rudenį buvo nustebinti išgirdę naujieną, kad mūsų visų mėgiamas gidas Jusufas, kurį dauguma žino iš ekskursijų Antalijos regione, nuo šių metų kovo mėnesio kviečia visus lietuvius į Stambulą, kuriame pasiūlys net penkias autorines ekskursijas. Be to, kad galima pasinaudoti tiesioginiu skrydžiu Vilnius-Stambulas-Vilnius arba rinktis skrydį su persėdimu Kijeve, gidas Jusufas siūlys ir vienos dienos ekskursijas iš Antalijos regiono su skrydžiu Antalija-Stambulas-Antalija. Su visomis aktualiomis naujienomis galima susipažinti Yusufo kelionės Stambule facebook puslapyje čia. Šiame įraše nusprendėme trumpai apžvelgti kokias ekskursijas siūlys gidas Jusufas Stambule šiais metais.

 

Klasikinis Stambulas su gidu Jusufu

Klasikinis Stambulas yra pažintinė vienos dienos ekskursija po istorinį Stambulą. Pėsčiomis keliausite po miesto centrą. Ekskursija prasidės nuo Hipodromo aikštės, kuri užima dalį Sultanahmedo aikštės. Stambulo širdyje esanti Hipodromo aikštė daugelį amžių yra vadinama muziejumi po atviru dangumi. Tai vieta, kuriuoje virė pačios karščiausios Bizantijos imperijos sporto ir socialinio gyvenimo aistros. Be to aikštė išsaugojo seniausius architektūros paminklus: 300 tonų Egipto obeliską, Gyvatės koloną, Kosntantino obeliską ir Vokiečių fontaną.

Ekskursijos metu aplankysite Sofijos Soborą, daugumai žinomą kaip Hagia Sophia, kuris buvo didžiausia pasaulyje katedra net iki 1520-ųjų metų.

Vėliau aplankysite Mėlynąją mečetę, kuri yra tikras Stambulo miesto simbolis. Mečetė buvo pastatyta XVI amžiuje pagal Sultono Ahmet I užsakymą ir laikoma ne tik viena iš didžiausių pasaulyje, bet ir nepaprasto grožio architektūros šedevru. Po Mėlynosios mečetės Jūsų lauks skanūs pietūs, po kurių galėsite paragauti įvairiausių Osmaniškų patiekalų.

Po pietų šiek tiek pramogų – pasiplaukiojimas keltu po Bosforo sąsiaurį. Plaukimas Bosforo sąsiauriu leis grožėtis Stambulo kalvomis, didžiuliais tiltais ir daugybe įspūdingų pastatų: Osmanų sultonų rūmais bei Turkijos politikų rezidencijomis, prabangiausiais miesto viešbučiais, mečetėmis.

Po plaukimo – gidas Jusufas palydės Jus į Egipto turgų (Mısır Çarşısı), kur įvairūs prieskoniai, saldumynai ir suvenyrai kainuoja mažiau, nei didžiąjame Grand Bazaar turguje.

 

Šios ekskursijos kaina suaugusiems – 50 eurų, vaikams iki 6 metų nemokamai, 7-12 metų vaikams – 35 eurai.
Į kainą įskaičiuotos gido Jusufo paslaugos, įėjimas į visus lankomus objektus, pietūs ir transporto bilietai.

Šios ekskursijos privalumas – aplankysite pagrindinius Stambulo lankytinus objektus, pasiilsėsite kelte bei apsipirksite turguje pigiau ir viskas tik per vieną dieną!Princų salų karalienė

Princų salos – Turkijai priklausančios devynios Marmuro jūros salos. Keltu iš Stambulo nusigausite į didžiausią – Buyuk ada – salą. Princų salose nėra jokio automobilių eismo, tad galėsite atsigauti nuo miesto šurmulio ir pabūti ramaus poilsio oazėje, susipažinti su salos istorija, skaniai papietauti gražiame Buyuk ados restorane. Šios ekskursijos metu pamatysite Stambule kitu kampu, galėsite pasidaryti daug gražių nuotraukų ir galėsite suprasti – kaip mūsų pasaulis atrodytų dabar jei jame nebūtų automobilių.

 

Ekskursijos kaina suaugusiems 45 eurai, vaikams iki 6 metų nemokamai, 7-12 metų vaikams- 30 €

Ekskursijos privalumas – pabėgimas nuo Stambulo šurmulio, pasiplaukiojimas Bosforo sąsiauru, kuris leis Stambulą pamatyti kitu kampu bei didžiausios Princų salyno salos aplankymas, kurioje pasidarysite daug gražių nuotraukų!

 

Sultonų rūmai ir Aukso ragas

Ši ekskursija puikiai tinka istorijos mėgėjams. Šios ekskursijos metu vyksite į Topkapi rūmus, kurie Osmanų imperijos laikais buvo imperijos politinis, socialinis ir kultūrinis centras. Šie rūmai buvo Osmanų sultono ir jo dvariškių rezidencija, kurioje gyveno iki 5000 žmonių vienu metu, todėl pasivaikščiojimas rūmuose leis suprasti, ką slepia rūmų sienos. Topkapio rūmams bus skirta pakankamai laiko – net trys valandos, todėl galėsite susipažinti su istorija be jokios skubos. Po pasivaikščiojimo rūmuose keliautojai kviečiami į žuvies restoraną, esantį prie Galata tilto, kuriame galima bus paragauti garsiojo Balik Ekmek patiekalo. Po pietų bus keliamasi į Pierre Loti kalvą, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Europos Stambulo dalį ir Aukso Rago įlanką.

 

Ekskursijos kaina suaugusiems 55 eurai, vaikai iki 6 mėn. keliauja nemokamai, 7-12 m. vaikams – 35 eurai.

Ekskursijos privalumas – joje būtinai turi dalyvauti žmonės besidomintys istorija, nes iš arti galės pamatyti Osmanų imperijos sultonų gyvenimą iš arti ir kas svarbiausia – be jokios skubos ir skiriant pakankamai dėmesio eksponatams. Ekskursijos metu paskanausite Balik Ekmek bei pasigrožėsite nuostabiu vaizdu nuo Pierre Loti kalvos.Du bokštai – dvi legendos

Šios ekskursijos metu aplankysite dvi Stambulo garsenybes – Galata ir Mergelės bokštus. Garsiuoju raudonuoju tramvajumi pakilsite į Taksimo aikstę, kurios centre stovi 1928 m. Turkijos Respublikos paminklas. Po to nuolat šurmuliuojančia Istiklal pėsčiųjų alėja leisites prie XIV amžiuje genujiečių ties Aukso Rago kyšuliu statyto Galata bokšto. Tai yra viena geriausių vietų pasidairyti virš Stambulo stogų. Iš balkono atsiveria puikus panoraminis vaizdas į miestą. Po pietų privačia jachta plauksitee prie kerinčios Stambulo legendos – Mergelės bokšto (1110 m.), styrančio virš Bosforo sąsiaurio.

 

Kaina suaugusiems 45 €, vaikai iki 6 metų keliauja nemokamai, 7-12 metų vaikams kaina 30 eurų.

Ekskursijos privalumas – Vienos ekskursijos metu aplankysime abu legendomis apipintus bokštus bei smagus pasiplaukiojimas Bosforo sąsiauriu.Naktinio Stambulo žavesys

Šios ekskursijos metu aplankysite ir Azijinę ir Europinę Stambulo dalį. Pradėję ekskursiją Europoje vyksite į Taksimo aikštę, kur prasideda Istiklal pėsčiųjų alėja. Vėliau aplankysite Ortakoy mečetę, kuri yra prie pat vieno iš Bosforo tiltų. Po to, paliksite Europą ir kelsitės į Aziją, kur nuostabiame parke Çamlıca grožėsimės panoraminiais naktinio Stambulo vaizdais ir kerinčiomis miesto šviesomis.

 

Kaina suaugusiems 40 eurų, vaikai iki 6 metų keliauja nemokamai, 7-12 metų vaikams kaina- 25 eurai.

Ekskursijos privalumas – su gido Jusufo palyda sutemus pamatysite kitą Stambulo pusę, kuri matoma tik įsižiebus miesto šviesoms, be to, aplankysite tiek Azijinę, tiek Europinę dalis.

 

Taigi, gidas Jusufas Stambule siūlys penkias ir pakankamai įvairias ekskursijas iš kurių kiekvienas ras sau tinkamą. Jei kuri ekskursija patiko ir norėtumėte užsisakyti galite su Jusufu susisiekti:

Facebooke čia

Yusufo oficialioje svetainėje čia