• 1
    Alanijos uostas. Kelionės į Turkiją.

Ką pamatyti atostogaujant Alanijoje?

Atostogos Alanijoje

Alanija nuostabus Turkijos kurortas, kuris yra tikrai pamėgtas lietuvių keliautojų, tačiau ne visi aplankę Alaniją aplanko joje ir šalia jos esančias idomias lankytinas vietas, kuriose pabuvojus pamatyti vaizdai ilgam įstringa atmintyje. Taigi ką pamatyti Alanijoje?

 

1. Kilimas lynu į Alanijos pilies kalną.

 

Atidarytas 2017 metais lyninis keltuvas pakels Jus net į 300 metrų aukštį, kuris leis jums greitai pasiekti istorinę Alanijos pilį. Šios trumpos, tačiau nepamirštamos kelionės metu iš paukščio skrydžio jums atsivers Kleopatros ir Damlatašo paplūdimiai, kalnai visu savo grožiu. Ypač rekomenduojame kilti saulėlydžio metu.

Galima rinktis bilietą į vieną pusę arba norint sutaupyti siūlome įsigyti bilietą į abi puses.

 

2. Alanijos pilis

 

Didžioji Alanijos pilies dalis mena XIII a., todėl būnant tarp jos sienų galima pajausti pilies didybę. Dabar pilis atlieka muziejaus po atviru dangumi funkciją. Todėl apsilankydami pilyje pamatysite ne tik tvirtovę, bet ir tuo metu ten esančias ekspozicijas.

 

3. Damlatašo urvai

 

Dalmatašo urvai buvo atrasti visai netikėtai vykdant sprogdinimo darbus, kurie buvo reikalingi Alanijos uosto statybai. Damlatašo urvai nedideli –  vos 50 metrų ilgio ir 15 metrų aukščio, tačiau yra teigiama, kad buvimas urvuose gali padėti išsigydyti astma ir netgi yra specialus astmos gydymo kursas, kurio metu siūloma 21 dieną po keturias valandas lengvatinėmis sąlygomis lankytis urvuose.

 

4. Kleopatros paplūdimys

 

Alanija garsėja tvarkingais paplūdimiais, kurie atitinka visus aukščiausius tarptautinius standartus. Įžymiausiu palūdimiu galima vadinti legendinį Kleopatros paplūdimį, kuris pasak lagendos buvo itin pamėgtas Egipto valdovės, kuri smėlį į Alanijos pakrantę įsakė atgabenti iš Egipto – visiškai nesvarbu ar tai legenda ar tikrovė – Kleopatros palūdimys tikrai romantiška ir svetinga vieta, kurioje malonu leisti savo atostogas prie jūros Turkijoje.

 

5. Alanijos Uostas

 

Alanijos Uostas tai daugiau nei uostas. Visu pirma vaizdas jame dieną ir vakare skiriasi kardinaliai. Dieną tai rami vieta, kur vyksta tipiška Turkijai prekyba, galima pasigrožėti išsidėsčiusiais įspūdingo grožio piratų laivais, kuriais be abejonės galima užsisakyti pasiplaukiojimą ir pažvelgti į Alaniją iš jūros, vakare tai šumuliuojanti vieta, kur groja įvairi muzika, atsidaro daug kavinių siūlančių pačius įvairiaus gardumynus, ant kiekvieno kampo atsiranda prekeiviai siūlantys savo prekes. Apsilankymo Alanijoje metu siūlytume apsilankyti Uoste tiek dieną, tiek vakare, kad suprastumėte kaip neatpažįstamai gali pasikeisti vieta sutemus.

 

6. Nusileidimas parasparniu

 

Viena iš ekstremalių pramogų Alanijoje – nusileidimas parasparniu nuo Tauro kalnų viršunės. Skrydžio metu pažvelgsite į Alaniją iš tikro paukščio skrydžio sklandydami virš miesto kelioliką minučių, o skrydžio pabaigoje įspūdingai nusileisite Kleopatros paplūdimyje.

 

7. Alanijos Penktadienio Turgus

 

Turgus puiki vieta susipažinti su kasdieniu turkų gyvenimu. Apsilankydami turguje galima rasti visko: nuo vaisių ir daržovių, turkiškų saldumynų, siuvenyrų, prieskonių, kaljanų. Kainos – derybų klausimas, tačiau einantiems paskanauti  vietinių vaisių ir daržovių siūlome eiti po pietų, nes tuo metu kainos surašytos kainų kortelėse gali skirtis kelis kartus.

Penktadienio turgaus Alanijoje vieta rasite čia.

Turgaus darbo laikas penktadienį nuo 7:00 ryto iki 21:00 vakaro.

 

8. Nuostabus saulėlydis

 

Alanijoje galima stebėti nuostabų saulėlydį ir šis kurortas turi daug vietų tam padaryti – piratų laivai, lyninis keltuvas, pilies kalnas, Tauro kalnų viršūnės iš šių vietų Jums tikrai pavyks išvysti ir užfiksuoti nuostabų reginį, kuris atmintyje išliks ilgam