Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Ką pamatyti pigiais skrydžiais viliojančiame Eilate?

Pastaruoju metu keliautojų akis kartas nuo karto užkabina pigūs skrydžiai į Eilatą, Izraelio pasienio su Egiptu kurortą. Dauguma žmonių atskridę čia kerta sieną ir keliauja toliau į Egipto kurortą Tabą, tačiau ir Eilate yra ką pamatyti. Šis straipsnis apie tai, ką pamatyti Izraelio kurorte Eilate?

 

 • Pasiplaukiojimas su delfinais

Palei Raudonąją jūrą yra paplūdimys, kuriame lankytojai turi galimybę nerti po vandeniu ir iš arti pamatyti gražiuosius delfinus. Rifas yra tropinių žuvyčių ir koralų namai, tačiau tikrasis šio rifo grožis – mielieji delfinai.

 

 • Povandeninė Observatorija Eilate

Nuostabaus grožio koralinis rifas palei Eilato krantus sutraukia šimtus žmonių kasdien į Observatoriją Eilate. Čia galėsite iš arti stebėti jūros gyvūnus, ypatingai skiriant dėmesio jūriniams vėžliams ir dygliauodegėms rajoms. Bei šios observatorijos naujienai – ryklių baseinui.

 

 • Nardymas Raudonojoje jūroje

Dauguma žmonių negali atsigrožėti šios jūros povandeniniu pasauliu, todėl jį rekomenduojame išbandyti kiekvienam čia atvykusiam turistui. Koralų paplūdimys ir jame esantis rifas yra saugomi Nacionalinio parko agentūros, todėl nesvarbu ar nardysite, ar tiesiog pasirinksite snorklinti, įsitikinsite, kodėl ši vieta vadinasi viena geriausių turistiniame nardymui pasaulyje.

 

 • Timna parkas netoli Eilato

Timna parkas tai nuostabaus grožio parkas įsikūręs dykumoje netoli Eilato. Šioje vietoje buvo pirmoji pasaulyje vario kasykla. Pats parkas užima penkiolika tūkstančių akrų teritoriją ir su daugybe pėsčiųjų takų yra puiki vieta pasivaikščiojimams. Šį parką galite aplankyti su ekskursija arba tiesiog atvykti su miesto autobusu.

 

 • Atsipalaiduokite Eilato paplūdimiuose

Dauguma žmonių į Eilatą vyksta atsipalaiduoti ir lengvai nuskrusti atostogaujant Eilato paplūdimiuose. Eilate yra daug tvarkingų ir gražių paplūdimių, todėl tikrai rasite iš ko pasirinkti. Daugumoje paplūdimių yra gelbėtojai, kurie atostogas paverčia saugiomis, tolimesni paplūdimiai yra ramesni, kartais net galite būti vieni.

 

 • Apsipirkimas Eilate

Eilatas yra nemokestinėje zonoje, apsipirkimas yra ženkliai pigesnis, kodėl gi neapsipirkus drabužių ir įvairiausių lauktuvių palankiomis kainomis?

 

 • Žygiai Eilato kalnuose

Būnant Eilate neįmanoma nepastebėti kalnų, kurie supa šį kurortinį miestelį. Eilato kalnų Nacionalinis rezervatas yra puiki vieta pradėti kalnų žygius. Raudonojo kanjono žygių trasa padovanos ne tik smagias akimirkas, bet ir sužavės nepamirštamais vaizdais.

 

 • Patyrinėkite dykumą aplink Eilatą

Dauguma žmonių negali patikėti, kad dykumą gali talpinti savyje tiek grožio! Dykuma supanti Eilatą vadinasi – Arava dykuma. Dykumoje galima pamatyti daug įdomybių – gražius dykumos peizažus, dykumos žemdirbystės pavyzdžius, istorinės vietas. Šiek tiek toliau Negev regione galima pamatyti kraterius, praeityje svarbius miestus ir jų liekanas bei kitas lankytinas vietas.

 

 • Išbandykite vandens sporto šakas

Lietuvoje vandens sportas nėra gerai išvystytas, todėl kodėl jo nepabančius Eilate? Čia galite išbandyti būriavimą, kaitavimą, vandens slides ir begalę kitų vandens pramogų.

 

 • Atraskite paslėptąjį ežerą

Paslėptasis ežeras yra Timna parko apylinkėse ir tikriausiai neveltui vadinamas pietų Izraelio deimantu. Ežeras yra vos 20 minučių kelio nuo Eilato automobiliu, o kontrastas tarp ežero vandens turkio spalvos ir raudonų kalvų aplink paverčia jį būtina aplankyti vieta.

 

 • Egiptas – Taba, Jordanija – Akaba – Petra.

Eilatas yra labai strategiškai svarbioje vietoje, todėl jei viską čia išbandysite, rekomenduojame arba persikelti į Egiptą ir aplankyti Sinajaus pusiasalį, arba keliauti į Jordaniją bei aplankyti Akabą bei Petrą.