Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Ką pamatyti Helsinkyje?

Lankytinos vietos Helsinkyje
Helsinkis yra miestas, spinduliuojantis savita ir žavia atmosfera bei subtilumu, kas leidžia šį miestą vadinti kitokiu ar išskirtiniu. Architektūra išsiskiria skandinaviško, art nouveau ir modernistinio stiliaus deriniais, kas irgi suteikia miestui išskirtinumo. Helsinkis nors ir yra šiauriau nei Lietuva, tačiau tikrai vertas kelių jūsų dienų susipažinimui su skandinaviška kultūra. Išrinkome kelis objektus, kuriuos turėtumėte pamatyti Helsinkyje.

 

 • Turgaus aikštė

Tikriausiai tai bus pirmas dalykas, kurį pamato turistai pamatys atvykę į Helsinkio senamiestį. Ši uosto teritorija yra vienas iš miesto gyvenimo ir prekybos epicentų ir tikras viso Helsinkio orientyras. Čia vietiniai gyventojai susirenka parduoti geriausius produktus, pristatydami šviežios žuvies ir suomiškų gaminių, tokių kaip elnių ragai, rankų darbo papuošalai, mediniai puodeliai ir elnių kailiai.
Adresas: Eteläranta, Helsinki, 170, Finland

 

 • Tylos koplyčia

„Kamppi“ tylos koplyčia – ramybės šventovė gyvybingo Helsinkio miesto viduryje. Koplyčia yra maža, tačiau šilta ir rami, o storos medinės sienos, pagamintos iš šiaurietiškos eglės, izoliuoja koplyčia nuo išorės triukšmo. Įžengus į pagrindinį kambarį, matomi mediniai suolai ir žavus altorius, laikantis ploną metalinį kryžių.. Be to, pastatas pastatytas nuostabios apskritimo formos, kuris atspindi architektūrinių naujovių pritaikymą tikru skandinavišku stiliumi.

Adresas: 7 Simonsgatan , Helsinki,, 100, Finland

Darbo laikas

Pirmadieniais – penktadieniais: 8:00 – 20:00, Šeštadieniais – sekmadieniais: 10:00 – 18:00.

 

 • Helsinkio miesto muziejus

Neabejotinai nėra geresnės vietos suprasti, kaip Helsinkio miestas tapo tokiu, koks jis yra šiandien, nei Miesto muziejus, kuris 2017 m. pelnė Suomijos Metų muziejaus apdovanojimą. Penkiuose atskiruose pastatuose Katedros aikštėje įsikūrusiame muziejuje parodų turinys svyruoja nuo tradicinių suomiškų kostiumų iki XIX amžiaus namų dekoro, su ankstyvaisiais namų apyvokos daiktų prototipais. Virtualios realybės technologija kartu su senomis nuotraukomis lankytojams taip pat leidžia jaustis taip, tarsi jie nusikeltų į Helsinkio praeitį.
Adresas: 4 Sofiankatu, Helsinki, 170, Finland

 

 • Helsinkio Universiteto Botanikos sodas

Jei tarp skaitančiųjų yra žalumos ir augalų mylėtojų, rekomenduojame skirti laiko pasivaikščiojimui po Helsinkio Universiteto Botanikos sodą. Kaisaniemio botanikos sodas yra gausi augalų oazė pačiame miesto viduryje. Jo istoriją verta paminėti, nes tai yra seniausias mokslinis sodas visoje Suomijoje, kurį 1678 m. atidarė botanikas Peteris Kalmas Turku mieste, Suomijoje, tačiau 1829 m. sodas buvo perduotas Helsinkio universiteto priežiūrai.

Adresas: 44 Unionsgatan , Helsinki, 170, Finland

 

 • Suomenlinnos tvirtovė

Suomenlinos tvirtovė „Suomenlinna“ įsikūrusi mažose salose, vos per 20 minučių nuo Helsinkio pietinio uosto ir pasiekiama keltu. Tai puikus įtvirtintos karinės struktūros pavyzdys, kurią UNESCO įvertino dėl savo kultūrinės svarbos. Iš pradžių ši tvirtovė vadinosi „Sveaborg“ (Kas reikštų Švedijos tvirtovę), tai buvo dar tada, kai Suomija buvo Švedijos imperijos dalis. Ši tvirtovė buvo svarbus strateginis punktas, kuris buvo svarbus Pietų Suomijos miesto valdymui ir gynybai. Nepraleiskite įspūdingo  doko, tikro to meto inžinerinio ir technologinio laimėjimo, ir nepalikite neištyrę žaliųjų salos dalių ar įspūdingo muziejaus.

Adresas: 74 C Suomenlinna , Helsinki, 190, Finland

 

 • Helsinkio katedra

Aukštas žalias šios katedros kupolas iškyla virš Helsinkio miesto peizažo, o naktį šis pastatas atrodo tarsi švyturys. Nepriklausomai nuo jūsų apsilankymo Helsinkyje priežasties, ši baltai balta neoklasikinė katedra yra viena iš paminklų, kuriuos turite aplankyti. Kai ji buvo pastatyta, XIX amžiaus viduryje ji buvo vadinama Šv. Nikolajaus katedra, Rusijos caro Nikolajaus I garbei, kuris taip pat buvo Suomijos didysis kunigaikštis. Po Suomijos nepriklausomybės atkūrimo 1917 m. ji tiesiog tapo Helsinkio katedra.

Adresas: Unioninkatu 29, 00170 Helsinki, Suomija

 

 • Esplanadi

Vietos gyventojams žinomas kaip „Espa“, tai yra žalios erdvės plotelis pačiame miesto viduryje – vieta, kur turistai ir Helsinkio gyventojai atvyksta rengti iškylų, pailsėti ir pramogauti vasarą. Šiltuoju metų laiku priešais „Cafe Kappeli“ yra „Espa Stage“, lauko scena su įdomiu pasirodymų ir gyvos muzikos pasirodymų grafiku. Liepos mėnesį atvykite į mėnesį truksiantį džiazo festivalį „Jazz-Espa“ arba birželio mėnesį į „Marimekko“ madų šou.

Adresas: Pohjoisesplanadi, 00130 Helsinki, Suomija

 

 • Seurasaari sala

Už keleto kilometrų į šiaurę nuo miesto centro esanti sala yra muziejus po atviru dangumi, kuriame yra surinkta tipiškų suomiškų pastatų iš visos šalies kolekcija. Muziejus dirba visą vasarą, kai apmokyti gidai apsirengę tradiciniai drabužiais papasakoja apie gyvenimą ir darbą Suomijos kaime per pastaruosius 400 metų. Senas dirbtuves, fermas, dvarus ir namus jungia takų tinklas, leidžiantis ramiai pasivaikščioti po miškus ar šalia kranto.

 

 • Uspenskio Soboras

Jei ieškote paminklų, iliustruojančių Suomijos laikotarpį Rusijos Imperijoje, ši stačiatikių katedra Pormestarinrinne yra geriausia vieta. Tai yra didžiausia stačiatikių bažnyčia Vakarų Europoje, esanti Katajanokkoje, viename iš aukščiausių Helsinkio rajonų. Iš išorės bažnyčios kilmė nekelia abejonių, kai matote jos raudonų plytų bokštus ir jų auksinius kupolus.
Adresas: Kanavakatu 1, 00160 Helsinki, Suomija

 

 • Vieša suomiška sauna

Sauna yra suomiškas žodis, jų Suomijoje yra trys milijonai, kurių didelis skaičius yra čia pat, Helsinkyje. Kai kurios saunos yra atviros visuomenei, ir nesvarbu, ar lankotės žiemą, ar vasarą, tai vienas iš tų dalykų, kuriuos turite išbandyti Suomijoje. Viešas saunas išbandykite Kotiharju, Merihaka, Hermanni rajonuose arba naująjį kompleksą „Löyly“ Helsinkio pusiasalio pietinėje pusėje. Yra keletas pirties taisyklių, kurias reikia atsiminti, tačiau nė viena iš jų nėra sudėtinga: vyrai ir moterys paprastai būna atskirai, geriausia eiti nuogam, bet rankšluosčiai yra leidžiami. Paprastai geriausia nekalbėti garsiai, jei apskritai turite jėgų kalbėti.

 

 • Pasivažinėkite vintažiniu tramvajumi

Pasigaukite šį tramvajų prie Havis Amanda fontano, esančio Turgaus aikštėje, vasaros savaitgaliais. Pradėsite 20 minučių ekskursiją po beveik visus svarbiausius Helsinkio miesto įžymius objektus. Šie senoviniai tramvajai yra šimtmečio senumo ir, nors jame nėra jokio jokio gido, jums bus pateiktas kelių kalbų lankstinukas, leidžiantis jums žinoti, ką jūs matysite pakeliui.
Adresas: Kauppatori, 00130 Helsinki, Suomija

 

 • Senasis Helsinkio Turgus

Netoliese turgaus aikštės, prie uosto įsikūręs senasis Helsinkio turgus, Vanhakauppahalli, lankytojus priima nuo 1889 m. Čia rasite visko: sūrio, žuvies, jūros gėrybių, meškienos konservų ir elnienos saliamio, suomiškų sūrių, grybų, pyragų ir prieskonių ir be abejo – kavos. Turguje vyksta ne tik maisto produktų prekyba, bet yra daug kavinukių, kur galima gardžiai pavalgyti.

Adresas: Eteläranta 125, 00130 Helsinki, Suomija

 

 • Nacionalinis Suomijos muziejus

Tai muziejus, pasakojantis Suomijos istoriją nuo akmens amžiaus iki šių laikų per įvairius objektus ir kultūros istoriją. Įėjimas nemokamas kiekvieną penktadienį 16:00-18:00. Taip pat įėjimas nemokamas per tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18 d.

Adresas: Mannerheimintie 34, Helsinkis

 

 • Temppeliaukio Kirkko – bažnyčia oloje

Tai yra vienas garsiausių lankytinų objektų Helsinkyje, pasižymintis išskirtine architektūra – bažnyčia įrengta tiesiog uolienos masyve. Ji veikia nuo 1969 m., o ją projektavo Timo ir Tuomo Suomalainenai. Patekus į vidų pasijaučia šios bažnyčios išskirtinumas – maloni vėsa ir didybė. Įėjimas kainuoja 3 eurus.

Adresas: Lutherinkatu 3, 00100 Helsinki, Suomija