Ką pamatyti Kijeve? 20 vietų, kurių negalima praleisti

 • Kijevo funikulierius
  Kijevo funikulierius.

Atostogos Kijeve

Svetingas, jaukus, šviesus, turintis įdomų senamiestį – visi šie žodžiai puikiai tinka pagrindiniam Ukrainos miestui – Kijevui, kuris esant pigių skrydžių bendrovių tiesioginiams skrydžiams tapo pamėgtas ir lietuvių keliautojų. Šis miestas skaičiuoja ilgus amžius, todėl jame tikrai yra ką pamatyti, šis straipsnis skirtas tiems, kieno artimiausiuose kelionių planuose yra Kijevas.

Taigi, ką pamatyti Kijeve?

 

1. Andrejevskio nusileidimas

 

Andrejevskio nusileidimas viena seniausių gatvių Kijeve. Nusileidimas pavadinimą gavo dėl viršutinėje jo dalyje esančios Andrejevskio cerkvės, kurią taip pat verta aplankyti. Einant šia gatve galima pasigrožėti senovine architektūra, taip pat šioje gatvėje įsikūrę Bulgakovo bei „Vienos gatvės“ muziejai.

 

2. Motina tėvynė ir Antrojo Pasaulinio karo muziejus

 

Tai populiari ir turistų lankoma vieta, kurios pagrindinis objektas – monumentas-skulptūra „Motina Tėvynė“. Motina Tėvynė tai ant Dniepro kranto stovinti 1981 m. pastatyta skulptūra skirta kovojusiems Antrajame Pasauliniame kare. Po skulptūra veikia Antrojo Pasaulinio karo muziejus, kur galima pamatyti II PK ginkluotę, karių naudotas buities priemones, tuo pačiu dalis ekspozicijos skirta dabar Rytų Ukrainoje vykstančiam karui. Perkant bilietą į muziejų suteikama galimybė pakilti į 35 metrų aukštį ant Motinos Tėvynės pjedestalo, o už papildomą mokestį galima pakilti ir ant Motinos Tėvynės skydo iš kur atsivers viso miesto panorama. Norint pakilti į skydą siūlome ateiti kuo anksčiau ryte, nes vietos greitai yra išgraibstomos ir atėjus jau 12 valandą dienos galite išgirsti, kad tą dieną visos vietos užimtos.

 

3. Pirogovo

 

Pirogovo tai tradicinės architektūros ir buities muziejus užimantis 150 hektarų plotą, jame yra virš 300 statinių iš visų Ukrainos kampelių, apsilankymas šiame muziejuje leis artimiau susipažinti su senovės ukrainiečių kasdienybe. Čia dažnai vyksta įvairūs renginiai, todėl prieš planuojant apsilankymą čia patartume pasižiūrėti į renginių kalendorių. Apeiti tokį didelį plotą praleidžiant dalį laiko čia įsikūrusiose kavinėse ar restoranuose gali prireikti ir visos dienos.

 

4. Maidano aikštė

 

Maidano nepriklausomybės aikštė tai svarbi vieta Ukrainai, čia 2004 m. kilo oranžinė revoliucija, o visai neseniai 2013  m. Euromaidanas. Vakarais čia susirenka daug žmonių, tiek vietinių, tiek turistų, čia galima išvysti daug gatvės muzikos, šokių atlikėjų, tai pat įspūdingai atrodo grojantys fontanai. Įspūdingai atrodo Ukrainos Nepriklausomybės kolona, Lenkų vartai, Valstybinė filharmonija, o savaitgaliais per uždarytą Chreščiatiko gatvę plūstančios minios žmonių. Taip pat šalia yra „Dangiškosios šimtinės“ memorialias skirtas atminti žmonėms, žuvusiems Euromaidano metu.

 

5. Kijevo Pečorų laura

 

Kijevo Pečorų laura (ukr. Києво-Печерська лавра) tai seniausias Ukrainos stačiatikių vienuolynas įsikūręs dar XI a., šis vienuolynas yr atvėręs duris ne tik tikintiesiems, bet ir turistams. 20 ha teritorijoje – per 100 pastatų, 20 jų – cerkvės, dar 6 mažos požeminės cerkvės yra olose. Tai tarsi atskiras miestelis, kuriame – ir 5 muziejai, daugybė parodų salių, visiems atvira biblioteka, dvasinė seminarija, 6 kavinės, taip pat suvenyrų parduotuvėlės.

6. Ševčenkos bulvaras

 

Šiai gatvei daugiau nei 180 metų, beveik visi pastatai esantys šioje gatvėje – architektūriniai ir istoriniai paminklai. Šis bulvaras – ilgiausia tuopų alėja Europoje.  Puiki vieta atsipūsti po ilgo pasivaikščiojimo Kijevo gatvėmis.

 

7. Sofijos soboras ir Sofijos aikštė

 

Sofijos aikštė kažkada buvę laukai prie miesto sienos, kur XI a. Jaroslavas Išmintingasis nugalėjo pečenegus. Šiai pergalei paminėti ir buvo pastatytas Sofijos soboras, kurio statybos metu Kijeve buvo įvestas naujas mokestis – visi įvažiuojantys į miestą turėjo atvežti bent po kelis akmenis soboro statybai. Dabar Sofijos soboras į trauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Sobore galima rasti įspūdingų mozaikų, freskų ir sieninių piešinių.

 

8. Auksiniai vartai

 

Yra daug variantų, kodėl jie būtent taip vadinasi. Pirma – galbūt virš jų buvo auksiniai kupolai, antra – jie buvo auksiniai tiesiogine to žodžio prasme. Auksiniai vartai dabar yra po rekonstrukcijos, įėjus į vidų patenkate į muziejų ir galite pamatyti nuo Kijevo Rusios laikų išlikusį vartų fragmentą.

 

9. Chimerų namai

 

Chimerų namai tai išskirtinis XX a. pastatas, kuris beje yra ir pirmasis cementinis pastatas Kijeve, tačiau akį traukia ne medžiagos iš kurių jis padarytas, o tai, kas puošia pastato fasadą. Pastato fasade endinės varžosi dėl vietos su pabaisiškomis rupūžėmis, delfinais ir krokodilais. Išsipūtęs šamas, atrodo, praris kiekvieną praeinantį. Raganosių galvos formuoja atbrailas, visus sustingę peraugę driežai, o cementiniai ereliai tiesia sparnus. Kijeviečiai sako, kad jei ant pastato rasite mažytį krokodilą, Jūsų sugalvotas noras tikrai išsipildys.

 

10. Mežigirija

 

Mežigirijoje buvusio prezidento Janukovičiaus vila dabar paversta į Korupcijos muziejų, kuriame galima pamatyti prabangą, kuria mėgavosi eksprezidentas. Apeiti viską gali prireikti ir visos dienos, plačiau apie Janukovičiau vilą – kituose mūsų įrašuose.

 

11. Kijevo Turgus

 

Besarabijos aikštėje įsikūręs Besarabijos Turgus, kažkiek primenantis mūsų Halės turgų,, kuriame galite didelį  maisto asortimentą: šviežius vaisius, daržoves, mėsos ir jūros gėrybes. Pagrindiniai šio turgaus svečiai – turistai ir turtingi kijeviečiai. Kainos čia yra smarkiai užkeltos, todėl paprasti Kijevo gyventojai šį turgų vadina „turgumi išrinktiesiems“. Bet kokiu atveju siūlome bent jau trumpam užeiti pasidairyti ukrainietiškų skanumynų.

 

Taip pat vertėtų pamatyti:

 

 • Kijevo tvirtovę, kurios statybos truko ilgiau nei 150 metų, ne visi įtvirtinimai yra išlikę iki šių dienų, tačiau galima apžiūrint įtvitinimus apsilankyti dviejuose muziejuose.
 • Nikolajaus cerkvę, kuri pastatyta ant vandens.
 • Tautų draugystės arką, kuri vakare atrodo kaip didžiulė vaivorykštė.
 • Kijevo funikulierių, kuriuo kelionė truks kelias minutes per kurias įveiksite 222 ilgio trasą.
 • Paminklą Kijevo įkurėjams, kuris yra tapęs miesto simboliu.
 • Nacionalinį sporto kompleksą, kuriame žaidžia Kijevo Dinamo
 • Operos ir Baleto teatrą, kurio interjeras atima žadą.
 • Marinsko dvarą ir parką – ramybės oazė Kijeve.
 • Kijevo metro – vienas giliausių metro pasaulyje.