Ką pamatyti Lisabonoje?

 • Lisabona, ką pamatyti?
  Lisabona, ką pamatyti?

Artėjant į Lietuvą šaltiems orams vis labiau kirba mintis susikrauti lagaminus ir sprukti tolyn į pietus pasišildyti po Pietų Europos šalių saule. Savo kainų prieinamumu ir žmonių šiltumu žavi Portugalija, tad šiandien parengėme Jums straipsnį apie tai, ką pamatyti Lisabonoje viešnagės metu.

 

Lisabonos okenariumas – tai ką pamatyti Lisabonoje privalote!

Lisabonoje yra didžiausias Europoje vidaus patalpų akvariumas įsikūręs Parque das Nações, šiame nuostabaus grožio pastate esančiame unikalioje miesto dalyje galite pamatyti labai daug įvairių jūros gyvūnų rūšių atkeliavusių čia iš viso pasaulio.

Kaina €18 – nuo 13  iki 64 metų; €12 – iki 12 metų amžiaus ir vyresniems nei 65 metai.

Adresas Esplanada Dom Carlos I s/nº, 1990-005 Lisboa

 

Lisabonos Zoologijos sodas

 

Apsilankymas Lisabonos Zoologijos sode yra puiki atrakcija šeimoms tyrinėjant Lisaboną. Čia galite susipažinti su daugybe egzotiškų gyvūnų rūšių, kurios  gyvena Portugalijoje. Zoologijos sodo šūkis – „Susipažinkite su pasauliu neišvykdami iš Lisabonos“.

Kaina €20.50 – nuo 13 iki 64 metų; €14.50 – vaikams iki 13metų; €16 – Vyresniems nei 65 metai

Adresas Praça Marechal Humberto Delgado, Lisboa, Portugal

 

Calouste Gulbenkian muziejus

 

Calouste Gulbenkian muziejus yra meno muziejus, kuriame saugomi meno kūriniai datuojami Egipto, Graikijos ir Romos Antikos laikais.

Kaina €14

Adresas Av. de Berna 45A, 1067-001 Lisboa

 

Berardo muziejus

 

Dar viena vieta, kurią turi aplankyti modernaus ir šiuolaikinio meno gerbėjai. Čia vietos rado įvairių srovių menininkų darbai – yra siurrealizmo, pop-arto, minimalizmo, konceptualaus meno darbų.

Kaina €5 pradedant nuo gegužės, šeštadieniais nemokama

Adresas BCC, Praça do Império, 1449-003 Lisboa

 

Taip pat muziejai kuriuos verta aplankyti

 

 • Nacionalinis Antikinio meno muziejus, kuriame yra sukaupta 40,000 eksponatų kolekcija.

Kaina €6 

Adresas R. das Janelas Verdes, 1249-017 Lisboa

 • Fado muziejus, kuriame rasite puikų restoraną su „gyvai“ atliekama fado muzika

Kaina €5

Adresas Largo Chafariz de Dentro 1, 1100-139 Lisbon

 

Alfama

 

Alfama tai seniausia Lisabonos ir viena populiariausių turistų lankomų vietų. Turistus čia žavi siauros gatvelės, jauki atmosfera ir kavinukės su restoranais. Taip pat čia veikia net kelios turgavietės, kuriuose sau prekę ras visi.

 

Komercijos aikštė

 

Komercijos aikštė arba portugališkai Praça do Comércio, aikštės vidurį puošia monumentas skirtas Lisabonos karaliui José I, būdami prie monumento pastebėsite ir šalia esančia trumfo arką, kuri išpuošta istorinių asmenybių figūromis.

 

Apžvalgos aikštelės

 

Miestas, kuris yra įsikūręs ant septynių kalvų, tikrai turi nuostabių apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria nuostabi miesto panorama. Portugalai apžvalgos aikšteles vadina žodžiu – Miradouros, tad apie 8 geriausias miradouros pažadame parašyti kitame straipsnyje.

 

Lisabonos Katedra

 

Lisabonos katedra yra seniausias religinis pastatas Lisabonoje, katedra atlaikė net 1775 m. Lisaboną sukrėtusį smarkų žemės drebėjimą. Pati katedra yra kelių stilių mišinys. Katedros statybų planus kūrė vienuolis Robertos, bandydamas ją pritaikyti gynybiniams tikslams.

 

Rosio aikštė

 

Tai viena nuostabiausių Lisabonos aikščių. Neseniai renovuota ji neprarado savo paslaptingumo ir mistiškumo. Nuostabi Rosio stoties, Maria II teatro architektūra, fontanuose bėgančio vandens garsas ir skrudinamų kaštonų kvapas kasdieną užburia ja skubančius lisaboniečius ir kavos puodelio ar bokalo alaus prie staliuko lauko kavinukėje belaukiančius miesto svečius.

 

Jeronimo vienuolynas

 

Jeronimo vienuolyno statybos tęsėsi net 100 metų, tai viena iš labiausiai lankomų turistų vietų, tad atvykus čia gali tekti gerokai palaukti. Praeityje priešais vienuolyną buvo uostas, iš kurio išplaukė Vasko da Gamos laivai ieškoti Indijos. Pažymint 400-ąsias Vasko de Gama kelio į Indiją atradimo metines (1898), šio keliautojo ir atradėjo palaikai perlaidoti (1894 metais) vienuolyno bažnyčios koplytėlėje. Šis vienuolynas  tikrai ta vieta, ką reikia pamatyti Lisabonoje.

 • Individualaus bilieto į muziejų kaina 7 €
 • Bilietas į du muziejus (Torre de Belém ir Mosteiro dos Jerónimos) 10 €
 • Bilietas į tris muziejus (Torre de Belém, Mosteiro dos Jerónimos ir Palácio Nacional da Ajuda) 13 €

 

Belemo bokštas

Tai vienas gražiausių ir išskirtiniausių Lisabonos paminklų. Belemo bokštas tai trisdešimtpenkių metrų aukščio bokštas turintis keturis aukštus, buvo naudojamas kaip Belem kaimelio apsauginė tvirtovė, muitinė, švyturys, telegrafas ir net kalėjimas. Bokštas pastatytas manuelino architektūros stiliumi ir jo puošybos elementuose pirmą kartą Europoje pavaizduotas raganosis, kas aiškiai byloja apie pirmus portugalų kontaktus su  Afrikos žemynu.

 

Lisabonos Tramvajus

 

Tramvajus tikras Lisabonos simbolis. Turistams siūloma išbandyti tramvajaus maršrutą nr. 28, kuris dažnai vadinamas „muziejumi ant bėgių“.

 

Ayuda karalių rūmai

 

Ayuda karalių rūmai tai buvusi karalių rezidencija, kuri buvo pastatyta ant Ayuda kalvos, kai prieš tai buvusi rezidencija buvo sugriauta garsiojo žemės drebėjimo.

Ayuda Karalių rūmuose sukaupta didžiulė XV- XX amžių dekoratyvinės dailės kolekcija, kurios pagrindą sudaro XVIII ir XIX amžių papuošalų, juvelyrinių dirbinių, tekstilės, baldų, stiklo ir keramikos bei tapybos, grafikos, skulptūros ir fotografijos darbai.

 

Aguas Livres akvedukas

 

Tai populiarus ir turistų mėgstamas lankytinas objektas, o žavėtis tikrai yra kuo. Tai sudėtinga vandens surinkimo ir padavimo antžeminių ir požeminių galerijų sistema. Viso akvedukas nusidriekęs net 58 kilometrus, surenka vandenį iš daugiau nei 100 šaltinių. Tai pats didžiausias pasaulyje 18 amžiuje  pastatytas hidraulikos statinys.  Alcantara lygumoje pastatyta akveduko dalis yra žinomiausia ir geriausiai matoma. Ji nusidriekusi 941 metrą,  per visą slėnį,  turi 35 arkas, pati aukščiausia siekia 65 metrus  ir plotis tarp molų 29 metrai. Tai pati didžiausia smailėjanti arka pasaulyje.

Adresas Calçada da Quintinha nº 6

Kaina 2€

 

Taip pat verta pamatyti

 • Tautų parkas 
 • Batalha vienuolynas
 • Prezidento Garbės Sargybos pasikeitimas
 • Laisvės prospekta (portugališkai – Avenida da Liberdade), kuris pastatytas Paryžiaus Eliziejaus laukų stiliumi.
 • Estrela parkas
 • Estrela Bazilika
 • Rua da Prata romėnų galerijos, kurios lannkytojams yra prieinamos tik 3 dienas per metus.
 • Eduardo VII parkas