• 28166694 1838523569552770 3117046146634228585 n
    Milanas

Ką pamatyti Milane – Italijos mados sostinėje?

Milanas – tai svarbus šiaurės Italijos miestas, kuris daugumai asocijuojasi su madomis, įspūdinga architektūra, automobilių mėgėjai puikiai žino, kad čia gaminami itališki Alfa Romeo automobiliai, be to, dažnai traukiantis lietuvius dėl pigių bilietų gausos. Taigi, ką pamatyti Milane?

1. Milano Duomo Katedra

Milano centre esanti didinga Duomo katedra – tikra miesto pažiba, pritraukianti tūkstančius turistų. Tai vienas žinomiausių ir didžiausių gotikinio stiliaus statinių pasaulyje. 1385 metais katedrą pastatyti užsakė vyskupas Antonijaus da Saluzo. Jo idėją palaikė ir pirmasis Milano kunigaikštis, šią šventovę įsivaizdavęs kaip didžiausią bažnyčią pasaulyje. Kunigaikštis leido naudotis marmuro kasyklomis, suteikė mokesčių lengvatas bei pakvietė architektus iš visos Europos. Deja, statybų darbai ėjosi ne taip puikiai, kaip buvo planuota. 1386 metais pradėta statyti katedra buvo užbaigta prabėgus daugiau nei penkiems šimtmečiams.

2. Santa Maria Delle Grazie Bažnyčia Milane

Šv. Marijos Maloningosios bažnyčia (Santa Maria delle Grazie) – tai gotikinio ir romaninio stiliaus statinys, sujungtas su dominikonų vienuolynu. Bažnyčia žinoma dėl saugomos Leonardo da Vinci freskos „Paskutinė vakarienė“. Norint pamatyti garsųjį paveikslą, rekomenduojama užsirezervuoti apsilankymą iš anksto

3. Milano San Siro Stadionas

Jei esi pakvaišęs dėl futbolo, būtinai apsilankyk San Siro stadione, kuriame rungtynes žaidžia vieni garsiausių klubų pasaulyje – „AC Milan“ ir „Internazionale Milano FC“.   Be to, čia yra ir pirmasis Italijoje stadiono viduje įkurtas muziejus, pasakojantis „Inter“ ir „Milan“ klubų istoriją, pasitelkdamas unikalių sporto relikvijų kolekciją: autentiški marškinėliai, puodeliai, trofėjai, futbolo batai ir kiti daiktai, labai branginami įvairių kartų futbolo gerbėjų.

4. Sforcų Pilis Milane

XIV a. pastatyta Sorcų pilis tai vienas įspūdingiausių dvarų Italijoje. Laiką jame leido da Vinčis ir žymusis renesanso architektas Donato Bramante. Šalia esantis Sempione parkas – tai ideali vieta atsipūsti nuo miesto šurmulio ir pasigrožėti vaizdu į pilį. Iėjimas į pilį nemokamas.

5. La Scala Milane

La Scala – tai vienas garsiausių bei prestižiškiausių operos teatrų visame pasaulyje, kuris buvo įkurtas XVIII a. antroje pusėje. Įėjimo kaina į teatrą – 6 eurai vienam asmeniui.

6. Milano kanalai

Milano “Navigli”, arba kanalai, statyti 12 amžiuje, siekiant palengvinti drėkinimą. XIII a. Dešimtmetyje kanalų sistema buvo išplėsta krovinių gabenimui, kuris dar išliko XIX amžiuje. Šiandien lankytojai Milane gali mėgautis 55 minučių kruizu kartu su likusiais “Navigli Lombardi”. Kelionių laivai nukrypsta nuo taško, kuriame susitiks Darsena, miesto istorinis uostas ir Naviglio Grande, Milano svarbiausias kanalas. Pasivaikščiojimas palei siaurus keliukus taip pat yra populiarus būdas apžiūrėti “Navigli” rajoną.

7. Šv. Ambraziejaus Bazilika

Labai įspūdinga senoji bažnyčios architektūra. Šv.Ambraziejaus bazilika – vienintelis ankstyvosios krikščionybės statybos pavyzdys Milane . Vis gi IV (379m.) amžius ne kiekviename žingsnyje sutinkamas net ir Romoje. O ką jau kalbėti apie Milaną. Puikus atriumas nuteikia nostalgiškai ir romantiškai. Viskas sena, labai sena. Ir tai nuostabu. Jautiesi lyg kažkur Toskanoje, Ravenoje.

8. Breros Pinakoteka

Meno muziejus Milane, turintis nacionalinio Italijos muziejaus statusą. Išsidėstęs Breros rūmų patalpose. Tai vienas iš didžiausių Italijos meno muziejų. Jame reprezentuoti reikšmingiausi itališko meno kūrėjai. Daugiausia darbų yra iš renesanso laikų, tarp kurių keletas pačių garsiausių Andrea Mantegna paveikslų.

9. Mercanti Aikštė

Kadaise svarbiausia miesto vieta, turgavietė, kurioje galima buvo nusipirkti viską.

10.  Galleria Vittorio Emanuele II

Galleria Vittorio Emanuele II – tai dengtas prabangių parduotuvių pasažas, puoštas stikliniu kupolu, mozaikomis bei skulptūromis. Čia galima apsipirkti, pasėdėti kavinukėse ar tiesiog pasivaikščioti.

11. Leonardo da Vinci mokslo ir technikos muziejus

Leonardo da Vinci mokslo ir technikos muziejus – tai didžiausias Italijos mokslo ir technologijos muziejus, įsikūręs XVI a. vienuolyne. Šiame muziejuje ne tik pamatysite eksponuojamas kolekcijas, bet ir pabuvosite interaktyviuose laboratorijose ir dar daug daugiau.