Ką pamatyti meilės mieste Paryžiuje?

  • Eifelio bokštas. Ką pamatyti Paryžiuje.
    Eifelio bokštas

Paryžius tai Prancūzijos širdis. Miestas pastatytas Senos upės vingyje tikrai nenuvils nei vieno čia atvykusio lankytojo.  Šis miestas visame pasaulyje garsus dėl gausybės paminklų bei unikalios architektūros ir kultūros. Atvykę čia bet kuriuo metų laiku pasijusite lyg filme, nes ištįsus metus čia tvyro nepakartojama atmosfera. Taigi, ką pamatyti Paryžiuje?

 

Cathédrale Notre-Dame de Paris

 

Atvykus į Paryžių būtina aplankyti Noterdamo Katedrą (dar vadinima Paryžiaus Dievo motinos katedra), kuri yra tarp labiausiai turistų lankomu religinių objektų pasaulyje. Įspūdingo dydžio, 90 000 vienu metu talpinantis, gausybę meno kūrinių bei įspūdingus vargonus turintis lankytinas objektas tikrai sužavės, o vyšnaite ant torto tarps nuostabi panorama, kuri atsiveria nuo Noterdamo Katedros viršaus.

 

Dėja, tačiau gaisras Notedramo Katedroje 2018 metų balandį išbraukė iš lankytinų objektų sąrašo Noterdamo katedrą mažiausiai penkeriems metams, o atstatymas gali kainuoti daugiau nei milijardą eurų. Tačiau reikia tikėtis, kad Noterdamo Katedra atgaus prieš tai turėtą stulbinamą grožį.

 

Tour Eiffel ir Place du Trocadéro

 

Dar vienas iš Paryžiaus simbolis – Eifelio bokštas, į kurį galėsite pakilti liftu arba pėsčiomis jei nepabūgsite pusantro tūkstančio pakopų iššūkio. O jei norite nufotografuoti Eifelio bokštą – tai geriausiai pavyks padaryti iš Trocadero aikštės!

 

Arc de Triomphe, Place de la Concorde ir Champs-Élysées

 

Ar žinote kas jungia Triumfo arką ir Santarvės aikštę? Tai Eliziejaus laukai, todėl pakeliui galėsite aplankyti net tris lankytinus objektus. Nors dauguma lietuvių žino kaip atrodo Triumfo arka, tačiau retas žino, kad ji buvo pastatyta Napaleono įsakymu pergalei Aušterlico mūšyje paminėti. Eidami Eliziejaus laukais, tikriausiai žymiausia Paryžiaus gatve, tikrai rasite kur sustoti – joje pilna restoranų, kavinių ir parduotuvių. Santarvės aikštė prieš tris amžius vadinta Revoliucijos aikšte anksčiau garsėjo joje pastatyta giljotina, kurioje buvo giljotinuota daug žymių Prancūzijos žmonių tarp jų – Liudvikas XVI, Marija Antuanetė, Robespjeras, po revoliucijos šiai aikštei buvo suteiktas dabartinis, Santarvės aikštės, pavadinimas.

 

Palais du Louvre

 

Istorijos ir meno gerbėjai neturėtų praleisti progos apsilankyti populiariausiame muziejuje pasaulyje – Luvre. Luvro muziejuje saugoma daugiau nei 380 000 meno kūrinių, pastoviose ekspozicijose 60000 kvadratinių metrų erdvėje, padalintoje į aštuonis teminius skyrius, demonstruojama apie 35000 darbų. Muziejuje pristatomi paveikslai, skulptūros, archeologiniai radiniai ir architektūros detalės, graviūros, spaudiniai. Dėl tokios gausybės eksponatų Luvre diena prabėgs labai greitai.

 

Montmartre

 

Pabaigai nuvykite paklaidžioti bohemiškomis gatvelėmis Monmartre, į kurį pakilsite funikulieriumi arba laiptais. Monmartras tai aukščiausia miesto kalva nuo kurios taip pat atsiveria nuostabi miesto panorama. Monmartro stačiomis, šlaitais vingiuojančiomis gatvelėmis mynė garsiausi praėjusio amžiaus pradžios menininkai, todėl apsilankymas čia puiki proga prisiliesti prie meno istorijos. Apsilankius čia būtina užsukti į Le Consulat kavinę, kurioje lankydavosi pats Van Gogas! Taip pat būtų gėda praleisti Monmartro pažibą – Šv. Jėzaus širdies baziliką (Sacre Coeur). 

 

Esame visada pasiruošę padėti suplanuoti Jūsų atostogas Paryžiuje.

 

BON VOYAGE