Ką pamatyti Rygoje?

  • Ką pamatyti Rygoje?
    Ką pamatyti Rygoje?

Jeigu norite kelioms dienoms ištrūkti iš Lietuvos, tačiau nenorite keliauti toli, o galbūt bijote skristi lėktuvu – apsilankymas netolimoje Rygoje yra geras pasirinkimas. Ryga tai miestas, kuriame susikirsdavo skirtingos kultūros, o prabėgę amžiai paliko savo skirtingą žymę, visa tai puikiai atsispindi Rygos architektūroje. Šiame mieste puikiai sugyvena istorinis miesto palikimas ir dinamiškas, šiuolaikiškas miesto gyvenimas. Taigi, ką pamatyti Rygoje?

 

1. Rygos zoologijos sodas

Rygos zoo įkurtas 1912 metais ir yra seniausias ir didžiausias (plotas beveik 200 ha) Baltijos šalyse. Zoo įsikūręs gražiame parke pavadinimu Mežaparks, esančio netoli ežero. Apsilankę čia išvysite daugiau kaip 400 gyvūnų rūšių, galėsite aplankyti terariumą, akvariumą, tropikų namelį bei stebėti kaip šeriami gyvūnai. Kadangi zoologijos sodas yra pakankamai didelis, todėl veiklos ir įspūdžių pakaks visai dienai.

Kaina: Suaugusiems  7 eurai, vaikams ir studentams 5 eurai.

Darbo laikas: Nuo balandžio iki spalio 10:00 – 18:00, lapkričio – kovo mėnesiais 10:00 – 16:00.

Zoologijos sodą pasiekti galima tramvajumi nr. 11 ir autobusais nr. 9 ir 48

Adresas: Meža prospekts 1

 

2. Senamiestis

Tai gražiausia Rygos dalis, kuri  1997 m. buvo įtraukta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Vaikštinėdami po Rygos senamiestį išvysite įvairiausių architektūros stilių nuo gotikos iki modernizmo. Šioje miesto dalyje gausu didybę alsuojančių bažnyčių, paminklų, autentiškų gatvelių.

 

3. Šv. Petro bažnyčia

Aukščiausia  gotikos stiliaus liuteronų bažnyčia, pastatyta 1209 m. Rekomenduojame pakilti į bažnyčios viršų, nes ten pamatysite nuostabią Rygos panoramą. Ją rasite miesto centre.

Adresas: Skārņu iela 19

Darbo laikas: nuo antradienio iki sekmadienio iki 18:00, pirmadienis – nedarbo diena

 

4. Laisvės paminklas

42 metrų aukščio paminklas skirtas kritusiems kovose dėl laisvės atidengtas 1935 metais  ir yra latvių tautos vienybės ir laisvės simbolis. Paminklo viršuje 9 metrų varinė Laisvės statula – jauna moteris laikanti tris žvaigždes virš savo galvos. Trys žvaigždės reiškia trijų Latvijos kultūrinių – istorinių regionų vienybę.

 

5. Nacionalinis operos ir baleto teatras

Atvykus į Rygą rekomenduojame nuvykti pasižiūrėti nuostabios XIX amžiaus operos ir baleto teatro architektūros. Šiame teatre kiekvienais metais parodoma apie 200 spektaklių. Taip pat nuvykus rekomenduotume apžiūrėti ne tik pastato išorės, bet ir apsilankyti kokiame nors spektaklyje.

 

6. “Trys broliai”

Rygos senamiestyje įsikūręs gyvenamųjų namų kompleksas. Trys broliai atspindi skirtingas epochas nuo viduramžių iki baroko. Pirmasis brolis pastatytas dar XV  a., o kiti du XVII amžiuje.

Adresas: Mazā Pils iela 17

 

7. Rygos automobilių muziejus

Didžiausias antikvarinių transporto priemonių, įkurtas 1989 m., muziejus Baltijos šalyse. Jame rasite daugiau nei 100 autentiškų automobilių. Tai vienas įdomesnių muziejų, kuris ypač sudomins automobilių mylėtojus, tačiau nepasigailės atvykę ir automobiliais nesidomintys asmenys.

Bilieto kaina: Suaugusiems 10 eurų, vaikams,  studentams, senjorams 5 eurai.

Darbo laikas: 10:00 – 18:00.

Adresas: Sergeja Eizenšteina iela 8.

 

8. Etnografinis muziejus po atviru dangumi

Tai muziejus primenantis mūsų Rumšiškes, tačiau šiek tiek mažesnis muziejus apima 87 ha. ploto, jame galite išvysti net 118  pastatų bei galima išvysti daugiau nei 3000 įvairiausių eksponatų. Pastatai buvo pastatyti maždaug nuo XVII amžiaus iki 1930 metų.

Šis muziejus išsiskiria, nes eksponatai yra pradėti rinkti dar prieš karą, tačiau jie vis dar yra tikrai gerame stovyje. Jame galėsite išvysti kaip skirtinguose regionuose gyveno Latviai, kuo skyrėsi ar kuo panašus buvo jų gyvenimo būdas. Galėsite apžiūrėti įvairius religinius pastatus, gyvenamuosius namus, pirtis ir kitus kasdienybę atspindinčius objektus.

Adresas: Brīvdabas iela 21

Kaina: Mokiniams ir pensininkams 0.71 eur.  (0.35  žiemą), suaugusiems žiemos sezonu 1.42 eur., studentams žiemos sezonu 1.00 eur.

 

9. Rygos katedra

Pastatyta 1211 m. ir yra didžiausia viduramžių bažnyčia Baltijos šalyse, turinti didingą 90 metrų aukščio bokštą. Šis įspūdingas pastatas apima net kelis architektūros stilius tokius kaip gotika, romanika, barokas ir Art Noveau.

Darbo laikas:  nuo spalio iki balandžio 10:00 – 17:00

Kitais mėnesiais pirmadienis, antradienis, šeštadienis 9:00 – 18:00

Trečiadienis, penktadienis 9:00 – 17:00

Ketvirtadienis 9:00 – 17:30

Sekmadienis 14:00 – 17:00

Adresas: Miesto centre Herdera laukums 6

 

10. Rygos centrinis turgus

Tai vienas didžiausių turgų Europoje, kuris pastatytas 1930 m. Kasdien šį turgų aplanko nuo 80 iki 100 tūkst. žmonių. Tai puiki vieta įsigyti šviežio bei tradicinio latviško maisto.

Turgų sudaro 5 paviljonai:

  • Daržovių
  • Mėsos
  • Žuvies
  • Vaisių
  • Pieno produktų

Adresas: Nēģu iela 7

 

11. Rygos televizijos bokštas

Rygos televizijos bokštas yra Zakiusalo saloje. Tai 368 m aukščio statinys, pastatytas 1986 m. Tai aukščiausias Baltijos šalių bokštas ir 3 pagal aukštį Europoje. Čia gallima užkilti į 97 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę su stulbinančią miesto panorama.

 

12.  Aviacinės technikos muziejus Rygoje

Tai sovietinės technikos muziejus įkurtas Rygos tarptautinio oro uosto teritorijoje.  Kolekcijoje per 40 civilių, kareivinių ir keleivinių orlaivių bei sraigtasparnių, daugybė aviacinės technikos – radarų, raketų modelių, bombų, ginklų, katapultų, karinių lakūnų uniformų ir panašiai. Tie, kas domisi karo istorija ir technika, privalo čia apsilankyti.

 

Adresas:  Rīga, Ziemeļu iela 12, Lidosta „Rīga“, Mārupes novads, LV-1053, Latvija

Kaina: Suaugusiems 5 eurai, studentams/moksleiviams taikomos nuolaidos.

Darbo laikas: Pirmadieniais – sekmadieniais 9:00-18:00.