Ką pamatyti Estijos sostinėje – Taline?

  • ką pamatyti Taline?

Talinas tai seniausia Baltijos šalių sostinė įkurta dar XXII a. viduryje, Talinas yra svarbus ekonominis, kultūrinis ir turistinis šalies centras. Talinas tik 50 kilometrų nutolęs nuo Helsinkio, todėl aplankant Taliną galima pakeliui nušauti du zuikius vienu metu ir aplankyti dvi Šiaurės Europos sostines per kelias dienas. Taigi, ką pamatyti Taline?

 

1. Talino senamiestis

Paklausus ką pamatyti Taline tų, kurie jau yra aplankę šiauriausią Baltijos šalių sostinę pirmiausiai išgirsite atsakymą – senamiestis. Talino senamiestis yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir tikrai ne veltui! Jį privalote aplankyti besilankydami Taline, nes bevaikščiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis pajusite viduramžių dvasią. Pasivaikščiojimo metu galima sustoti atsipūsti jaukiose senamiesčio kavinėse. Kadangi senamiestis yra išsidėstęs ant kalvos, jame galima rastų vietų nuo kurių atsiveria įspūdinga panorama.

 

2. Rotušės aikštė

 

Jeigu nuspręsite pamatyti senamiestį tai tikrai pamatysite Talino rotušės aikštę, tai gotikinio stiliaus pastatas šiomis dienomis atliekantis muziejaus ir koncertų salės funkcijas. Šiltuoju metų laiku aplink rotušę dažnai vyksta renginiai ir įvairios mugės, kalėdinių laikotarpiu čia įsikuria Kalėdų miestelis, kuri smagu aplankyti su mažaisiais.

 

3. Šv. Olafo bažnyčia

Ši gotikinė bažnyčia turi beveik 130 metrų bokštą, teigiama, kad žaibas į bažnyčios bokštą yra trenkęs dešimtis kartų, dėl ko netgi tris kartus Bažnyčioje buvo kilęs gaisras. Bažnyčios viršuje yra apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria miesto panorama.  Dar vienas įdomus faktas – ši bažnyčia tarp 1549 ir 1625 metų galėjo būti aukščiausiu pastatu pasaulyje!

 

4. Toompea pilis

 

Toompea pilis tai baroko stiliaus danų statyta pilis, kuri dabar atlieka Estijos parlamentos rezidencija. Darbo dienomis čia vyksta ekskurcijos po rūmus į kurias būtina užsiregistruoti iš anksto.

 

5. Kohtu apžvalgos aikštelė

Kohtu platforma yra dar viena puiki vieta iš kurios miestas bus kaip ant delno.

 

6. Rotermanno kvartalas

Rotermanno kvartalas yra puikus pavyzdys kaip senas pramonines zonas paversti moderniu laisvalaikio ir darbo kvartalu pritraukiančiu daug vietinių ir miesto svečių.

 

7. Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė

Ši cerkvė yra prabangiai dekoruota ir tikrai išsiskiria nuo likusios miesto dalies, cerkvė pastatyta XX a. pačioje pradžioje kai Estija buvo Rusijos imperijos dalis, tai didžiausias Estijos ortodoksų religinis centras. VIduje galima pamatyti gausybę mozaikų ir ikonų.

 

8. Talino televizijos bokštas

 

Pakilę į Talino televizijos bokšto 21 aukštą galėsite pamatyti miesto panoramą iš 170 metrų aukščio, 360 laipsnių kampu.