Ką pamatyti Varšuvoje?

 • Varšuvos Senamiestis
  Varšuvos Senamiestis

Dažnai galime išgirsti, kad apsilankius Varšuvoje nėra ką veikti, miestas yra nuobodus ir niūrus, taip dažnai nutinka nepasidomėjus kur vyksti, todėl siūlome perskaityti šį straipsnį prieš planuojant savo atostogas Lenkijos sostinėje, kad suprastumėte, kad Varšuvoje yra ką nuveikti ir paneigtumėte skeptikų nuomonę. Jūsų dėmėsiui, lankytinos vietos Varšuvoje.

 

1. Koperniko mokslo centras Varšuvoje

 

Koperniko mokslo centras tai tikrai ne to tipo muziejus, kuriame galime mirti iš nuobodulio. Šiame muziejuje nėra nuobodžių eksponatų ir lėtai kalbančių gidų, šiame muziejuje jūs viską darysite viską patys – ieškodami, bandydami, žaisdami, bandymus palengvins šalia eksponatų esančios instrukcijos. Sužinokite daugiau apie žmogaus kūno sandarą, gamtoje vykstančius procesus, patirkite stiprų vėjo gūsį, elektros iškrovą, atsigulkite ant vinių lovos. Visa tai Jūs galite pamatyti viename moderniausių muziejų Europoje.

 

2. Varšuvos Senamiestis

 

Varšuvos senamiestis nėra toks senas kokį pavyzdžiui turime Vilniuje, nes Varšuva Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje buvo virtusi griuvėsiais. Pastatus, kurie karo metu buvo sugriauti varšuviečiai ėmė masiškai atstatinėti, todėl kyla klausimas dėl pastatų autentiškumo ir panašumo į prieš karą stovėjusius, tačiau nepaisant autentinio atitikimo Varšuvos senamiestis vistiek sužavės savo spalvingumu, jaukumu ir tvarka.

 

3. Kultūros ir mokslo rūmai Varšuvoje

 

Kultūros ir mokslo rūmai tai 1955 m. pastatytas pastatas, kuris yra tapęs vienu iš Varšvos simbolių. Pastatas iš ties puošnus ir atrodo didingai, o klaidžiojant po miesto gatves yra puikus kelrodis. Kultūros ir mokslo rūmuose (Pałac Kultury i Nauki lenkiškai) visada vyksta įdomios ekspozicijos, o už papildomą mokestį apie 4 eurus galėsite greičiausiu Lenkijoje liftu pakilti į 20 šio pastato aukštą iš kurio apžvalgos aikštelės atsivers įspūdinga panorama.

 

4. Nežinomo kareivio kapas-paminklas Varšuvoje

 

Nežinomo kareivio kapas Varšuvoje – kapas-paminklas, esantis J. Pilsudskio aikštėje Varšuvoje, skirtas žuvusiems kovoje už Lenkijos nepriklausomybę atminti. Čia dega amžina ugnis ir budi garbės sargyba, Švenčių dienomis čia galima pamatyti iškilminga garbės sargybos apsikeitimo ceremoniją.

 

5. Varšuvos Zoologijos sodas

 

Šiuo metu Varšuvos Zoologijos sode galima rasti apie 3,5 tūkstančio skirtingų gyvūnų bei 10 tūkstančių žuvų, o pati parko teritorija užima apie 40 ha. Zoologijos sodas atnaujintas ir yra tvarkingas, gyvūnams sudarytos geros gyvenimo sąlygos.

 

Zoologijos sode galima stebėti gyvūnų maitinimą –

 • Pingvinų – 9.30 bei 14.00 val.;
 • Ruonių – 10.00 ir 14.30 val.;
 • Arapaimų – 11.30 val. (pirmaidieniais, treciadieniais bei penktadieniais);
 • Hipopotamų – 12.00 val. (tik vasaros sezono metu);
 • Gibonų – 13.00 val.;
 • Raganosių – 14.00 val.

 

Zoologijos sodo darbo valandos:

 

 • nuo gruodžio iki sausio – nuo 9.00 iki 15.30 val. bei iki 16.00 val. šeštadieniais bei švenčių metu;
 • vasarį, lapkritį – nuo 9.00 iki 16.00 val.;
 • kovą, spalį – nuo 9.00 iki 17.00 val.;
 • nuo balandžio iki rugsėjo – nuo 9.00 iki 18.00 val. bei iki 19.00 val. šeštadieniais ir švenčių metu (nuo gegužės iki rugsėjo).

 

Bilietų kainos:

 

 • Birželį, liepą, rugpjūtį – 26 zlotai;
 • Kovą, balandį, gegužę, rugsėjį, spalį – 25 zlotai;
 • Lapkritį, gruodį, sausį, vasarį – 15 zlotų.

 

6. Varšuvos barbakanas

 

Barbakanas buvusi Varšuvos gynybinės sienos dalis, dar prieš Antrąjį Pasaulinį karą smarkiai apgriautas, po karo kaip ir visas senamiestis atstatytas. Dabar Barbakanas yra menininkų traukos vieta, taip pat čia puiki vieta įsigyti autentiškų siuvenyrų.

 

7. Vyslos pakrantė

 

Vysla yra ilgiausia Lenkijos upė, kurios ilgis 1064 kilometrai. 2017 metai buvo paskelbti Vyslos metai ir ta proga buvo atidaryta naujausia 3 kilometrų ilgio Vyslos bulvarų atkarpa nuo Koperniko Mokslo centro iki Gdansko tilto (nuo kurio vietiniai sakė atsiveria nuostabi panorama). Bulvaruose yra įrengta suoliukų, apžvalgos aikštelių ir kavinių, kuriuose galima stabtelėti pailsėti, taip pat galima keltu persikelti į kitą Vyslos pusę.

 

8. Varšuvos Karališkoji Pilis arba Karalių rūmai

 

Viena svarbiausių vietų Varšuvoje ir tikriausiai visoje Lenkijoje, nes būtent čia buvo įkurta Varšuva. Karo metu taip pat sugriauta, tačiau kitaip nei su kitais objektais komunistinė valdžia delsė su atsatymu ir tik 1971 m. buvo leista atstatyti Karališkuosius rūmus, bet tai turėjo būti padaryti tik iš žmonių suaukotų lėšų, nes valdžia atsisakė finansuoti statybas.

Šiuo metu ši pilis pagrinde atlieka muziejinę ir reprezentacines funkcijas, kartais čia vyksta koncertai ir kiti renginiai.

Sekmadieniais galite nemokamai (be gido) apsilankyti nuolatinėje Varšuvos karališkosios pilies parodoje. Galioja sutrumpinta lankymosi trasa:

 

 • Posėdžių salė (Sala Rady);
 • Didžioji salė (Sala Wielka);
 • Karalaičių kambariai (Pokoje Królewiczowskie);
 • Karalaičių galerija su Jano Mateikos paveikslais (Galeria Królewiczowska (z obrazami Jana Matejki));
 • Marmurinis kambaris (Pokój Marmurowy);
 • Riterių salė (Sala Rycerska);
 • Sosto salė (Sala Tronowa);
 • Karališkieji apartamentai (Apartament Królewski);
 • Salės pirmame aukšte (Tapybos, drožybos ir puošybos meno galerija, Lanckoronskių galerija, Karališkoji biblioteka) (Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Galeria Lanckorońskich, Biblioteka Królewska));
 • Paroda „Varšuvos karališkosios pilies sugriovimas ir atstatymas” (wystawa „Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie”).

Jeigu norite apsilankyti kitomis dienomis bilietų kainas rasite čia. 

 

9. Panorama pro Marriott viešbučio baro langą

 

Jei norite ramiai praleisti vakarą su kokteiliu rankoje, žvelgdami į miesto panoramą tai puikiausias būdas tai padaryti – Marriott viešbučio keturiasdešimtajame aukšte esantis baras iš kurio miestas Jums bus kaip ant delno. Viešbučio adresas – al. Jerozolimskie 65/79, nors tikriausiai jį ir taip nebus sunku rasti.

 

10. Varšuvos šokantys fontanai

 

Nors palyginus neseniai pastatyti, t.y. 2011 metais, fontanai jau tapo garsia ir turistus traukiančia vieta. Nuolat atnaujinamas repertuaras traukia ir Varšuvą ne pirmą sykį lankančius turistus, vaizdas įspūdingas, tačiau pasirodymai su muzika vyksta tik savaitgalį, todėl planuokite kelionę atsižvelgadami į tai.

 

11. Vilanovo rūmai Varšuvoje

 

Tai puošnūs ir turistų lankomi rūmai.  Baroko stiliaus rūmai pastatyti XVII amžiuje, juose kurį laiką gyveno Lenkijos karalius Jonas III Sobieskis. Rūmus puošia angliškas parkas ir itališko stiliaus sodas. Pasivaikščioję čia galėsite mintimis nusikelti keliais amžiais atgal.

 

12. Lenkijos žydų istorijos muziejus

 

Pakankamai naujas ir unikalus muziejus, pastatytas buvusioje Varšuvos geto vietoje ir supažindinantis su Lenkijos žydų istorija. Pagrindinę ekspoziciją sudaro aštuonios galerijos, užimančios virš 4000 kv. m. plotą, kiekvienoje iš jų lankytojas suranda pasakojimą apie Lenkijos žydų istorijos laikotarpius.

 

13. Šopeno Muziejus Varšuvoje

 

Muziejus įsikūręs XVII amžiaus pastatytuose Ostrogiškių rūmuose, netoli Vyslos pakrantės. Muziejaus įkūrėjai jį vadina ultramoderniu ir tikrai, yra jame ką pamatyti. Čia suprojektuoti išmanūs ekranai ir kita audiovizualinė įranga leis iš arčiau susipažinti su F. Šopeno asmenybe bei kūryba, tai9p pat galėsite pamatyti su šiuo kompozitoriu susijusių daiktų ekspoziciją.

 

 

Tai tiek šiam kartui, ateityje pateiksime daugiau informacijos apie Varšuvos transporto sistemą ir Varšuvos kortelę skirtą turistams.