• Ventspilis, ką pamatyti?
    Ventspilis, ką pamatyti?

Ką pamatyti Ventspilyje?

Atšilus orams norisi pabėgti nuo kasdienybės, išlėkti trumpam, pabūti tarp kitokių žmonių, pamatyti kažką naujo, siūlome aplankyti kaimynus latvius, kuriuos yra nesunku pasiekti tiek automobiliu, tiek autobusu. Šį kartą aprašome Jums Ventspilio lankytinus objektus ir ką jame galima pamatyti.

1. Livonijos Ordino pilis

Pilis – ta galios simbolis priklausęs Kuršą valdžiusiai jėgai. Pilis statyta XIII a., tačiau besikeičiantys šeimininkai į ją įnešdavo kažką savito. 2002 metais ši pilis buvo restauruota ir joje įkurtas Ventspilio muziejus, kuris laikomas vienu moderniausiu Baltijos šalyse. Apsilankydami čia galėsite susipažinti su šalies, miesto, uosto ar Ventspilio krašto istorija.

Adresas: Jāņa iela 17, Ventspilis

Darbo laikas: Antradienį-Sekmadienį 10:00-18:00, pirmadieniais nedirba.

Kaina: 

Suaugusiems- 3,00 EURAI

Moksleiviams, studentams, pensininkams – 1,50 EURO

Šeimos bilietas ( 2 suaugusieji + 1-5 vaikai) – 6,00 EURAI

2. Piejūros buities muziejus, Ventspilis

Tai žvejybai ir su ja susijusiai buičiai skirtas muziejus. Keturiuose hektaruose muziejaus teritorijos išdėstyti gyvenamieji žvejų namai, tinklų džiovyklos, rūkyklos ir kiti liaudiškos architektūros paminklai, tarp jų ir Užavos vėjo malūnas. Piejūros buities muziejaus teritorijoje galima pamatyti valčių ir žvejybos įrankių evoliuciją nuo XVIII a. iki mūsų dienų. Taip pat čia galite išvysti čia surinktų inkarų ir valčių kolekciją.

Adresas: Riņķa iela 2, Ventspilis

Darbo laikas: 

  • gegužės 1 d.–spalio 31 d. 10.00–18.00 (antradieniais–sekmadieniais); pirmadieniais – uždaryta.
  • Lapkričio 1 d.–balandžio 30 d. – lankytojams muziejus uždarytas.

Kaina:

Suaugusiems- 1,40 EURO

Moksleiviams, studentams, pensininkams- 0,60 EURO

Šeimos bilietas (2 suaugusieji + 1-5 vaikai) – 2,80 EURO

3. Pietinis Molas

Tai ventspiliečių pamėgta pasivaikščiojimo vieta, kur dieną galėsite viską apžvelgti nuo 19 m. aukščio apžvalgos bokšto, o vakarais prie mole esančio švyturio kelią nurodo romantišką atmosferą kuriantys žibintai.

4. Ventspilio Senamiestis

Ventspilio širdis – senieji senamiesčio statiniai, aikštės ir fontanai, liudijantys 720 metų, ir stebėtinai arti esanti naujoji architektūra. Rotušės aikštę (Rātslaukums) supa ventspiliečių sielos, proto ir kūno tobulėjimui svarbūs pastatai – evangelikų liuteronų Šv. Nikolajaus bažnyčia, moderni rekonstruota Ventspilio biblioteka ir Skaitmeninis centras.

5. Turgaus Aikštė

Perėję Rotušės aikštę Ventos link pateksite į 2009 m. pabaigoje rekonstruotą Turgaus aikštę (Tirgus laukums) – čia paklotas naujas grindinys, kuriuo pažymėta XVIII a. turgaus ūkinių pastatų vieta ir pamatų kontūrai. Miesto herbais papuoštas Turgaus šulinys saulėtomis dienomis veiks ir kaip saulės laikrodis. Turgaus centre pastatytas varpų ir laikrodžių bokštas

6. Rotušės aikštė

Senamiesčio širdis yra Rotušės aikštė, kurioje yra evangelikų liuteronų Nikolajaus bažnyčia, Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai, rekonstruotas šiuolaikinis Pagrindinės bibliotekos pastatas ir Skaitmeninis centras.

7. Piltene

Senas miestas Kuržemės šiaurinėje dalije, prie Ventos upės senosios vagos ir 22 km nuo Ventspilio. Įžymus, kai pradedant nuo 13 amžiaus pabaigos iki 16 amžiaus, Piltene buvo Kuržemės vyskupystės, o vėliasniais amžiais- Piltenes apskrities centras. Dar išsisaugojo Piltenes pilies griuvėsiai, šalį kurių įrengtą estrada ir piknikų pavesinė.

8. Naujamiestis

XX a. pradžioje, uostui sparčiai plečiantis nuo dabartinio Senamiesčio į pietus, priemiesčio pievose ir ganyklose pradėjo kurtis miesto dalis, vadinama Naujamiesčiu. Siauras gatveles pakeitė tiesių ir platesnių gatvių tinklas. Skirtingai nei Senamiestyje, kuriame gyveno Ventspilio vokiečiai, Naujamiestyje apsigyveno iš Kuržemės valsčių persikėlę latvių valstiečiai, augančiame mieste radę darbo ir duonos. Iki pat XX a. antrosios pusės daugelis Senamiesčio gatvelių nebuvo išgrįstos, vietoje šaligatvių buvo atviri grioviai.

9. Ventspilio Siaurukas

Siaurukas kursuoja iki spalio 31 d., nuo trečiadienio iki sekmadienio (kursavimo grafiką žiūrėti http://muzejs.ventspils.lv/piejuras-brivdabas-muzejs/mazbanitis/kustibas-saraksts/).

10. Mėlynosios vėliavos paplūdimys

Bendrasis Ventspilio paplūdimio ilgis – 1,2 km, jis visas švarus, saugus ir gerai įrengtas, patogus poilsiautojams – ne veltui čia nuo 1999 m. plazda Mėlynoji vėliava. Vasarą galima žaisti paplūdimio tinklinį ir futbolą įrengtose aikštelėse. Vaikai galės dūkti žaidimų konstrukcijose, supynėse ir leistis nuo kalnelių. Paplūdimyje pastatyta patogių persirengimo kabinų, įrengta dušų, pastatytos informacinės lentos, gelbėjimo inventoriaus stendai ir įrengtas automatinis tualetas prie centrinio tako. Paplūdimio patrauklumą padidina švarus, baltas smėlis – tikrų tikriausia 80 m pločio gamtos dovana, ir kopos, kurių aukštis vietomis siekia net 9 metrus. Iki pat jūros patogu nueiti ar privažiuoti mediniais laipteliais. Veikia specialiai įrengtas 500 m ilgio banglentininkų ir atskiras paplūdimys nudistams.