Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Kaip derėtis Turkijoje, kad pavyktų gauti geriausią kainą?

Derybos daugumai turistų yra neatsiejama kelionių į Turkiją dalis. Daugumai žmonių šis procesas yra varginantis ir sekinantis tiek fiziškai, tiek psichologiškai, be to apsipirkęs kartais gali jausti apgautas, nes po ilgų derybų pažįstamas tą patį daiktą nusipirko pigiau. Mūsų komanda atrinko geriausius patarimus, kaip derėtis Turkijoje, kad po kiekvieno apsipirkimo išeitumėte su šypsena. Jei norite sužinoti daugiu apie Turkiją, prisijunkite prie mūsų grupės – SPAUSTI ČIA.

  

Pirmas patarimas – tai užims laiko

Apsipirkimas Turkijoje užima tikrai nemažai laiko, todėl jei nusprendėte eiti apsipirkti, suplanuokite nemažą laiko atsargą. Apsipirkimas Turkijoje yra tarsi ritualas, kas yra visiškai kitaip nei mums įprasta Europoje. Todėl būkite pasiruošę apsikeisti draugiškais pasisveikinimais dar prieš pradedant apsipirkinėjimą. Tikriausiai pardavėjas jus vaišins arbata ir pasakos ką turi parduotuvėje – viskas kas geriausias ir yra aukščiausios kokybės, jo žodžius vertinkite kritiškai, tačiau neparodykite to akivaizdžiai. Momentais apsipirkinėjimas gali atrodyti jog truks visą amžinybę, tačiau susiimkite ir norėdami išeiti greičiau neišlaidaukite, geriau ateikite kitą dieną.

 

Antras patarimas – atlikite namų darbus

Prieš pradėdami su kuriuo nors pardavėju rimtai derėtis dėl kainų apeikite aplink esančius pardavėjus ir paklausinėkite kainų. Patartina apeiti bent jau du pardavėjus prieš perkant žinotumėte tikrąją daiktų vertę. Tai galėsite išnaudoti savo naudai sakydami, kad matėte kitoje parduotuvėj pigiau. Plius galite paklausinėti kainų facebook’o grupėse, tai galite padaryti čia.

 

Trečias patarimas – išlaikykite ledinį veidą

Nerodykite ypatingo entuziazmo pamatę Jums labai patinkantį daiktą, nes pirkėjas supras, kad Jūs labai jo norite ir tuo pradės manipuliuoti. Kai pardavėjas galvoja, kad Jūs esate neapsisprendęs dėl daikto, jis pradeda mažinti kainą, kad padidintų Jūsų norą tą daiktą nusipirkti, todėl patariame – išlikite ramūs pamatę nuostabų daiktą lauktuvėms ar sau.

 

Ketvirtas patarimas – iš anksto nusistatykite kiek norite išleisti

Daugybė žmonių labai nuliūsta, kai sužino,kad kažkas kitas už panašų daiktą mokėjo mažiau.  Nustokite jaudintis dėl to! Kartais jūs būsite tas, kuris gaus geriausią kainą, kartais geresnę gaus kiti. Jei nuspręsite, koks daiktas kiek jums vertas ir sumokėsite ne daugiau, kaip galite liūdėti? Iš esmės jūs gavote daiktą už tą kainą, kiek buvote pasiryžę sumokėti. Kitas aspektas – prieš eidami į turgų nusistatykite kiek iš viso norite išleisti, ypač pirmosiomis dienomis ir neneškite daug pinigų su savimi, nes apsukrus prekeiviai greit ras būdų juos išvilioti.

 

Penktas patarimas – leiskite pradžioje kalbėti pardavėjui

Jei parduotuvės savininkas paklausia „Kiek esate pasiryžęs mokėti?“, Turėtumėte dar kartą paklausti „Kokia kaina?“. Parduotuvės savininko kaina visada būna didesnė, nei jis tikisi, kad jūs mokėsite. Nėra apibrėžtos formulės, per kiek iš karto turėtumėte nurėžti kainą, tačiau tai turėtų būti daug mažiau, nei jūs tikitės ar norite sumokėti: mažinkite kainą ketvirtadaliu arba per pusę parduotuvės savininko kainos (priklausomai nuo to, kiek ji jūsų manymu išpūsta). Jei jūsų atsakomoji kaina yra per maža, parduotuvės savininkas supras, kad bendrauja su žmogumi, kuris nežino rinkos kainų arba nesupranta, kas yra derybos.

 

Šeštas patarimas – perkant kelis daiktus prašykite nuolaidos

Visada lengviau gauti mažesnę kainą, jei pirksite keletą prekių pas vieną pirkėją. Todėl pirmomis atostogų dienomis siūlome žvalgytis ir ieškoti pardavėjo, kuris turi daug įvairių prekių ir atėjus bandyk kuo daugiau nusipirkti pas vieną pirkėją.Septintas patarimas – nesiderėkite dėl kelių lirų

Jeigu Jūsų derybos įstrigo dėl kelių lirų, siūlome sutikti su kaina, nes tolimesnės derybos mažins pasitenkinimą apsipirkimu tiek Jums, tiek pardavėjui.

 

Aštuntas patarimas – nebijokite išeiti

Yra viena taisyklė: Jūs gausite geriausią prekės kainą, jei sugebėsite įtikinti save, kad jums nereikia tos prekės. Jei Jums tikrai atrodo, kad galutinė parduotuvės savininko kaina yra didelė, padėkokite jam ar jai ir išeikite iš parduotuvės. Pamatęs galimą kliento praradimą parduotuvės darbuotojas gali sutikti su jūsų kainą (arba bent jau pasiūlyti papildomą nuolaidą). Jei ne, tada jūs suprasite, kad parduotuvės savininko kaina yra normali, ir jūs galite grįžti po valandos ar dienos ir nusipirktikti prekę už tokią kainą arba galite jos ieškoti kitur susipažindami su kitais prekeiviais.

 

Devintas patarimas – nesijauskite priversti pirkti

Apsipirkimas yra socialinis paprotys Turkijoje. Jums bus pasiūlyta arbatos, kavos ar gaiviųjų gėrimų, galbūt cigarečių, užkandžių, o galbūt net valgio. Parduotuvės savininkas gali ilgai laukti jūsų apsisprendimo, parodydamas daugybę prekių ir paaiškindamas jų savybes. BET Jūs neprivalote nieko pirkti! Nepasitikėkite pardavėju, kuris bando jus užkrauti jausmu, kad turėtumėte pirkti „todėl, kad jis daug laiko praleido su jumis“. Palikite parduotuvę ir negrįžkite atgal. Jūs visiškai neprivalote pirkti!
Tačiau jei jūs siūlote kainą ir parduotuvės savininkas su ja sutinka, jūs sudarėte žodinę sutartį ir jūs įsipareigojate pirkti prekę už sutartą kainą. Nesiūlykite kainos, nebent esate pasirengęs nusipirkti prekę už tokią kainą.

 

Dešimtas patarimas – standartinė kaina yra grynais

Bankai apmokestina bet kurią kredito kortelės operaciją nuo 2% iki 6%. Jei neaptarėte mokėjimo būdo, laikoma, kad susiderėta kokia kaina bus sumokėta grynaisiais liromis. Parduotuvės savininkas gali imti kredito kortelės mokestį, todėl visada turėkite  Turėtumėte patikrinti, ar galite atsiskaityti kokiu nors kitu būdu, išskyrus Turkijos lirų grynaisiais, ir kokie ten gali būti reikalavimai.

 Vienuoliktas patarimas – pirkinius visada pasiimkite su savimi

Kartais pardavėjai parduodami didelius daiktus gali pasiūlyti juos pristatyti į Jūsų viešbutį arba nusiųsti tiesiai namo į Lietuvą. Neužkibkite ant šio kabliuko – dažnai prekės taip ir nepasiekia adresato.