Atostogos365 - Geriausi kelionių pasiūlymai

Kleopatros paplūdimys pritaikytas ir neįgaliesiems

  • Cleopatra Beach Alanya Visit

Kas daugumai žmonių atrodo įprasta atostogų metu asmenims su negalia dažnai būna misija neįmanoma, todėl su džiugesiu norėtume pranešti, kad Kleopatros paplūdimys tapo pirmuoju paplūdimiu Turkijoje, kuris yra pritaikytas asmenims su negalia.

Alanijos savivaldybė Kleopatros paplūdimyje įrengė specialų keltuvą, leidžiantį neįgaliesiems asmenims nusileisti į jūrą ir išlipti iš vandens be pašalinių asmenų pagalbos. Tai yra pirmasis Turkijos projektas poilsiaujantiems turistams su negalia. Kleopatros paplūdimyje įrengta infrastruktūra, leidžianti asmenims neįgaliojo vežimėlyje įbristi į jūrą. Įėjimas ir visos paplūdimyje teikiamos paslaugos yra visiškai nemokamos. Žmonėms vežimėlyje padaryti specialūs medinių lentų takai pakrantėje, kuriais galima privažiuoti jūrą. Ant smėlio yra išdėstytos medinės grindys, ant kurių lengva judėti neįgaliųjų vežimėliuose su didelio skersmens ratais.

 

Paplūdimyje yra specialios persirengimo patalpos pritaikytos neįgaliesiems.  Į jas galima įvažiuoti vežimėliu, sudėti daiktus, persirengti, apsisukti ir laisvai išvažiuoti. Tuo tikslu buvo specialiai apskaičiuotas durų plotis ir kambario matmenys. Taip pat žmonėms, kurie nejuda savarankiškai yra specialūs tualetai. Ant kranto yra triračiai stabilūs vežimėliai į juos galite persėsti iš savo vežimėlio, kad besimaudant asmeninis nesušlaptų. Pakrantėse dirbantys savanoriai padeda neįgaliesiems atlikti visas reikalingas procedūras. Todėl galite aplankyti paplūdimį be lydinčių asmenų.

Kleopatros paplūdimys yra neapsakomo grožio ir tikrai jį vertą aplankyti. Tripadvisor svetainė yra šį paplūdimį išrinko kaip geriausią Turkijos paplūdimį. Pasakojama kad auksinis pajūrio ruožas kadaise priviliojo pačią Egipto karalienę Kleopatrą – iš to ir kilo paplūdimio pavadinimas. Šiais laikais pasigrožėti pakrante čia plūsta milijonai turistų. Jei norite būti tikri dėl vietos jame, atvykite anksti. Smulkus smėliukas, šilta jūra, tobula tvarka paplūdimyje leis praleisti atostogas puikiai ir neužmirštamai