Apie šalį: Bulgarija

  • Juodosios jūros pakrantė
    Juodosios jūros pakrantė

Atvykus poilsiui į Bulgariją į ją norisi grįžti dar ir dar. Akį čia pritrauks įspūdingas šalies kraštovaizdis: kalnai, ežerai, rožėmis kvepiantys slėniai, auksinių smilčių jūros pakrantės ir nuostabaus mėlynumo jūra.

 

Bendra Informacija apie Bulgariją

Sostinė – Sofija.

Valiuta – Levas.

Kalba – Bulgarų.

Plotas – Beveik 111 000 km².

Gyventojų skaičius – 7 milijonai.

Oro uostai – 4 pagrindiniai: Sofijoje, Burgase, Varnoje ir Plovdive.

Kaimyninės šalys – Graikija, Turkija, Serbija, Makedonija ir Rumunija.

 

Kainos Bulgarijoje

 

Kainos Bulgarijoje yra dar vienas argumentas kodėl čia verta atvykti, nes čia tikrai gausų pramogų ir paslaugų, restoranų, kuriuose rasite vietinio ir kitų šalių maisto už tikrai patrauklią kainą. Pavyzdžiui maistas kavinėje ar restorane pigesnis trečdaliu lyginant su Lietuvos pajūriu, būsto nuoma dvigubai pigesnė lyginant su Vilniumi.

 

Tai „Taip“ ar „ne“?

 

Besilankantiems Bulgarijoje pirmą kartą gali kilti šiokių tokių nesusipratimų – nes Bulgarai pritardami sukioja galva į šonus, o kai nesutinka „pritariamai“ linkčioja.  Todėl šioje vietoje siūlome nepasimesti.

 

Bulgarijos kurortai

 

Pasižiūrėjus į Bulgarijos žemėlapį galima išvysti visą gausybę aplink Juodąją jūrą susispietusių kurortų. Kurortų pavadinimai labai žavūs: Saulėta diena, Auksinės kopos, Saulėtas krantas, Elenite, Rivjera. Be šių kurortų taip pat yra Albena. Balčikas, Kranevas, Šv. Konstantinas ir Elena, Obzoras, Šv. Lasas, Ravda, Nesebaras, Pomorijė, Primorskas, Sozopolis, Ahelojus, kurie taip pat yra apamėgti lietuvių turistų. Dauguma kurortų turi plačius paplūdimius su puriomis auksinėmis smiltelėmis, kurios kviečia įmerkti kojas į Juodosios jūros vandenį.

 

Orai Bulgarijoje

 

Atostogoms labiausiai tinka laikas nuo gegužės iki rugsėjo. Vasaromis oras karštas ir sausas, termomentro stulpelis pakyla nuo 25 iki 31 laipsnio. Vandens temperatūra svyruoja apie 25 laipsnius. Žiemos vėsios ir snieguotos, tačiau vidutinė mėnesių temperatūra nenusileidžia žemiau nulio.

 

Mobilusis ir interneto ryšys Bulgarijoje

 

Bulgarijoje yra trys pagrindiniai mobiliojo ryšio operatoriai: Vivacom, Mtel ir Telenor, kurie teigia 2G ir 3G ryšio paslaugas, šalyje beveik visose kavinėse ir didesnėse autobusų bei geležinkelio stotyse gausite nemokamą prieeigą prie interneto.

 

Maistas Bulgarijoje

 

Maistas Bulgarijoje yra skanus, šviežias ir paprastas, už imantrius receptus čia labiau vertinama maisto kokybė. Pagrinde maisto gaminimui naudojami vietinės daržovės, pieno produktai ir mėsa, o viską pagardina ypatingi bulgariški prieskoniai. Ką verta paragauti?

  • kebapche – tai mėsos vėrinukai kepti ant grotelių pagardinti tradiciniu sirene sūriu.
  • lozovi sarmi – tai balandėliai vynuogių lapuose
  • guvec – troškinys moliniame indelyje
  • tarator – šalta sriuba su agurkais
  • taip pat čia gausu įvairių salotų, kurios pagardins kiekvienus pietus.

 

Susisiekimas

 

Bulgarijoje labai gerai išvystytas geležinkelių tinklas, todėl traukiniai yra patikima, bet lėtesnė už autobusus transporto priemonė, keliaujant traukiniais atsiveria įspūdingi Bulgarijos vaizdai. Autobusai kursuoja į kurortus kursuoja iš visų didžiųjų miestų, taip pat yra išvystytas ir tarpkurortinis autobusų tinklas, tačiau traukiniai yra labiau vertinami dėl to, kad jie kursuoja naktimis ir tinka laiką taupantiems keliautojams. Vairuoti Bulgarijoje galima nuo 21 metų, nuomojantis automobilį Bulgarijoje reikalaujamas bent jau vienerių metų stažas, taip pat gali kilti keblumų išsinuomoti automobilį jaunesniems nei 21 metų keliautojams. Keliai šioje šalyje nėra pačios geriausios būklės, todėl verta pasvarstyti ar verta nuomotis automobilį.